Devastující série šesti porážek je zapomenuta. Drasaitlův soubor si vymohl u fanoušků odpustek. A jaký! V největším zápase třetí čtvrtiny složil rivala z Pardubic. V bitvě, která ani na vteřinu nenudila.

Příkaz šéfa Mountfieldu Miroslava Schöna zněl jasně: Rozsekejte je. Tak se i stalo. Výsledek? 6:4! Pardubice ve třetím derby ročníku dvě třetiny vůbec nestačily. Venerův soubor se už asi viděl u vánočního stromečku s cukrovím v ruce… Pak adventní náladu zahodil a u Orlice se odehrálo maximální drama. Mountfield byl za stavu 5:4 sevřený ve svěráku, z kterého ho dostal až šestý gól Červeného.

V posledních čtyřech zápasech vstřelili domácí pět branek. V koncovce si nevěděli rady ani tahouni Mertl se Šimánkem. V derby Hradec stejný počet branek zvládl za 36 minut. To když Šimánek zvyšoval na 5:1.

Na ledě existovalo jen jedno mužstvo.

Poměr střel po první třetině? 14:1!

Kantor, který naskočil do zápasu po čtyřzápasové pauze, odcházel do kabin bez známky potu na čele. S jednou slaboučkou ranou neměl potíže.

Po Šimánkově brance ve se ale začaly se dít věci. Čáslavovo snížení na konci druhého dějství 5:2 vypadalo neškodně. Jenže ve třetí třetině se po sadě vyloučeních Pardubice dostaly díky Tyborově trefě až ke snížení na 5:4. V doznívající početní výhodě musel předvést dva fantastické zákroky Kantor a když Červený přidal šestý gól, měl Mountfield zase klid.

Nejhezčí a na góly nejbohatší derby viděl posedmé za poslední dvě sezony beznadějně vyprodaný stadion.

Mountfield HK – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 6:4 (2:0, 3:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 6. Vantuch (Slovák, Troliga), 9. Frühauf (Knotek, Mertl), 21. Knotek (Šimánek, Vydarený), 24. Tvrdík, 36. Šimánek (Knotek, Mertl), 53. Červený (Mertl, P. Mikuš) – 21. Tybor (Nahodil), 38. Čáslava (Marcinko, T. Zohorna), 42. Benák (Radil), 48. Nahodil (P. Sýkora, Radil). Rozhodčí: Hribik, Úlehla – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. Diváci: 6890 (vyprodáno). Sestavy: Hradec Králové: Kantor – Frühauf, Vydarený, Slovák, Vašíček, Pláněk, Mikuš – T. Knotek, Mertl, Šimánek – Dej, Kukumberg, Pospíšil – Nedvídek, Tvrdík, Červený – P. Beránek, Troliga, Vantuch. Trenéři: Draisaitl a Kučera. Pardubice: Kristan – Gregorc, Čáslava, Benák, Havlík, Píša, Zdráhal – P. Sýkora, T. Zohorna, Marcinko – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Kaut, Starý – Kňazev, Moučka, Půhoný. Trenéři: Venera a M. Říha ml.

Peter Draisaitl (Hradec Králové): „Pro diváky to byl bombový zápas, zábavný. Pro nás trenéry to byly spíše nervy, bylo tam hrozně moc špatně věcí z taktického hlediska. Přesto si vážím výkonu našich hráčů, není jednoduché jít do zápasu, když prohraješ šest, sedm, osm zápasů. To se nehraje zrovna v pohodě. Ale uznávám, od stavu 5:1 jsme to mohli dohrát klidněji."

Zdeněk Venera (Pardubice): „Zápas měl rozdílné třetiny. V první nás Hradec přehrával, měl hodně příležitostí a jeho náskok mohl být i vyšší. Pak jsme se zlepšili, ale vždycky, když to vypadalo, že bychom mohli náskok srovnat, dostali jsme další gól. Blízko jsme byli za stavu 5:4, to jsme měli dvě nebo tři gólové šance. Kdybychom je proměnili, vypadalo by to jinak. Ale šestý gól domácích utkání definitivně rozhodl."