V hokejové extralize panuje doba, kdy všichni vědí, ale nikdo nic neříká. Čas, během nějž dobíhají hráčům smlouvy, kluby nesmějí podle pravidel komentovat příchody nových tváří. A vlastně ani oznamovat, kteří hráči je opustí.

To bude platit až do 1. května, pak se spekulace změní v jistotu.

Stejné pravidlo se, logicky, týká i Hradce. Podoba týmu, jenž letos vypadl ve čtvrtfinále s Kometou Brno se přitom již rýsuje. A to několik měsíců.

„Vlastně už od podzimu dáváte dohromady soupisku na další ročník,“ nechal se slyšet Jaroslav Bednář, sportovní manažer Hradce.

„Ale teď nemůžeme komentovat především příchody do mužstva,“ řekl generální manažer Aleš Kmoníček.

S odchody je to mírně jednodušší, i když ani u nich nedostanete většinou jasnou odpověď.

Pro Hradec jsou zásadní především tito hráči, kteří Mountfield opouštějí.

Zaprvé je to kapitán Dominik Graňák. Podle zdrojů Deníku je už nyní jisté, že v Hradci dál nebude pokračovat. Trenér Tomáš Martinec tak bude muset najít nového šéfa kabiny, hráče, jemuž přilepí na dres céčko.

Rozloučení se sezonou na hradeckém zimním stadionu.
OBRAZEM: Naposledy v kotli

Další zajímavou změnou jsou odchody obou gólmanů. V Hradci už nebude působit Jaroslav Pavelka ani Brandon Maxwell. „Ani jeden nás nepřesvědčil o tom, že by měl být jasná jednička pro další sezonu, čekali jsme proto i na play off. Mezitím se Jarda domluvil na nové smlouvě v jiném klubu a naši nabídku nové smlouvy s agentem neakceptovali. Brandon nás v play-off nepřesvědčil, tudíž jsme mu neuplatnili opční právo,“ řekl Kmoníček.

Pavelka by měl zamířit do Plzně, o novém angažmá pro amerického reprezentanta zatím není nic známo.

Z Mountfieldu by měl každopádně odejít mladík Daniel Dvořák. Ten by měl chytat první ligu za Litoměřice, aby měl dostatečné vytížení.

„Hledáme brankářskou dvojici, respektive v tuto chvíli již jen dvojku,“ naznačil Kmoníček.

Jeho výrok naznačuje, že prvního brankáře pro další sezonu už tým má. Podle všeho by se jím mohl stát Marek Mazanec. Sedmadvacetiletý gólman vychytal před šesti lety titul pro Plzeň poté se snažil prosadit v zámoří. Příliš se mu to nepovedlo, v NHL odchytal jedenatřicet zápasů.

Vedle gólmanů by měli z Hradce odejít také forvardi Lucas Lessio a Juraj Bezúch. Do týmu podle všeho přibudou útočníci Jordann Perret z Pardubic, Aleš Jergl z Olomouce, jedná se také o přesunu Davida Ciencialy z Třince. Jasno bude na začátku května.

Prezident hokejového klubu Mountfield HK Miroslav Schön.
Výsadní postavení dál drží Schön