SO 18.00: HC VCES Hradec Králové (4. místo, 46 bodů) – HC Olomouc (3. místo, 46 bodů). Matematika je jednoduchá. Kdo dnes v ČEZ Stadionu zvítězí, bude třetí. Na programu je totiž magnet kola, ve kterém hradečtí hokejisté přivítají Olomouc. „Pochopitelně se těšíme. Každý takový zápas zvyšuje motivaci hráčů, ale jinak tomu větší váhu nedáváme,“ nechal se před dnešním duelem slyšet hradecký asistent trenéra Jiří Slabý.
Hnacím motorem by pro Východočechy mohla být touha oplatit soupeři porážku z prvního vzájemného zápasu, který Hradečtí prohráli 3:4 po samostatných nájezdech. „Tak je to skoro vždycky, že po první porážce je tam tendence vyhrát. V Olomouci to bylo těžké, šťastně jsme vyrovnali. Očekávám však stejně dobrý hokej,“ říká Slabý.
Hráči HC VCES si jistě budou chtít napravit reputaci po nevydařeném středečním utkání v Berouně, které prohráli 2:4. „Občas se stane, že se zápas nevydaří. Musíme zkrátka začít zase od nuly a zodpovědně plnit úkoly,“ má jasno hradecký asistent Jiří Slabý.
Sestava Hradce by se oproti předchozímu střetnutí s Berounem neměla měnit. Pouze v obraně Pánka nahradí Spudil.

SO 17.00: SK Kadaň (15. místo, 27 bodů) – HC Chrudim (9. místo, 36 bodů). Chrudimští v předešlém kole zvládli na výbornou derby s Rebely z Havlíčkova Brodu (3:1). Trenér Pavel Rohlík po utkání vyzdvihl hlavně kvalitně zvládnutou obrannou činnost mužstva. „V posledních zápasech moc gólů nedostáváme, což mě těší. Daří se nám úspěšně bránit střední pásmo. Věřím, že nám to vydrží,“ přeje si. Na ledě předposlední Kadaně to však nemá jednoduché žádný tým. Přesvědčily se o tom například silné celky Olomouce či Hradce Králové. Ten na neútulném stadionu vyfasoval před měsícem dokonce ostudný devítibrankový příděl. „Bereme každý bod, i když bychom samozřejmě chtěli tři. Jedno je jasné, znovu musíme vsadit na absolutní disciplínu a zodpovědnost,“ zdůrazňuje kouč. Do sestavy zasahovat nehodlá. Učiní tak jedině v případě obránce Mocka. „Petr začal v pátek trénovat. Uvidíme, jak se bude cítit.“ V prvním vzájemném utkání zvítězila Kadaň v Chrudimi 4:3 po samostatných nájezdech.

SO 17.00: HC Benátky nad Jizerou (10. místo, 34 bodů) – HC Vrchlabí (11. místo, 33 bodů). Pod taktovkou nového trenéra Josefa Řeháčka vrchlabský tým v normální hrací době ještě neprohrál. Ve středu si jeho svěřenci podle předpokladů poradili s posledním Šumperkem 4:2. „Konečně jsme prolomili smůlu v přesilovkách. Stále na nich pracujeme. Bylo by dobré, aby to pokračovalo i v příštích zápasech,“ zasnil se kouč. Do Benátek míří jeho tým bojovně naladěn. „Slušně jsme zahráli v Hradci, teď jsme porazili Šumperk. Z mužstva je zkrátka cítit velké odhodlání.“ Jednoduché to však Vrchlabští mít nebudou. Vždyť Středočeši utržili za poslední tři utkání plný počet bodů, navíc je zdobí famózní skóre 14:1! „Benátky jsem viděl v akci s Ústím nad Labem. Věřím, že na ně budeme dobře připraveni,“ doplnil Řeháček.