Východočeši dnes v rámci European Trophy hrají s Eisbärenem Berlín, v neděli odpoledne zakončí „blitzkrieg" s německými kluby duelem s Hamburgem Freezers. V severní skupině je Hradec po třech domácích porážkách  předposlední (7. místo), společnost mu z obou stran v tabulce dělají právě příští soupeři.

„Slýchávám od kluků, že by zase chtěli vyhrát, tak snad se nám to povede," ušklíbne se Draisaitl.

Máte za sebou tři domácí porážky v European Trophy v řadě. Znáte příčinu neúspěchů?
Viděl bych to v detailech, v maličkostech. Většinou jsme doplatili na velmi naivní dětinské chyby. Jinak jsem v naší hře viděl řadu velmi dobrých věcí. Jediné, co mě štve, že sem přijede zahraniční tým a jednu třetinu nás vyloženě přehraje.

Máte na mysli poslední zápas proti Kärpätu Oulu?
Přesně tak. To se nám nesmí stávat.

V každém ze tří domácích utkání jste dostali dvě branky v oslabení. Není to hodně na váš vkus?
Samozřejmě. Ale je třeba rozlišovat, že minimálně čtyři branky z těch šesti jsme inkasovali po vlastních chybách. Pokud hrajeme v našem systému, v našem boxu, tak nemáme problém. Třeba proti Brnu jsme dostali branku, kdy se našemu hráči po zblokované střele zlomila hokejka. Je prostě třeba branky správně analyzovat.

To jistě, přesto před vás postavím ještě jedno číslo. Tři utkání, čtyři vstřelené góly. Proč jste s produktivitou na štíru?
Je to náš problém, to přiznávám. Kluci zkouší střílet, tlačit se do pozic, ale ještě jim chybí timing. Měli jsme dostatek ofenzivních akcí, které mohly ke gólu vést. Některé jsme nedohráli úplně konsekventně, jindy nám chyběl krok nebo přesná přihrávka.

Nyní vás čekají utkání s německými mužstvy, narazíte na jiný styl hokeje než o minulém víkendu proti severským celkům.
Zas tak odlišné to nebude, opravdu ne. Eisbären hraje osm let stejný systém, Hamburg je také výborný celek, čeká nás kvalitní prověrka.

Potřebovali byste po třech porážkách už zase jednou vyhrát?
Mě zajímá, co se stane během šedesáti minut na ledě. A pokud to o gól nestačí, tak to pro mě není až tak zásadní. Vím, že hráči komunikují s médii a říkají, že by rádi po čase opět vyhráli. Na to říkám ok.

Těšíte se na setkání s německým hokejem?
To vůbec neřeším. My tam jedeme pracovat.

Docela jste mě zaskočil. Čekal jsem, že pookřejete. To se tam nesetkáte ani s kamarády z hokejové branže?
Ale to ano. Nějaké „haló" tam asi bude. (směje se)