„Je to jen na nás," říká zkušený bek Hradce. Hokejisté dnes přivítají poslední Písek (od 18 hodin). Tři body jsou povinností. „Musíme mít od prvního buly vše pod kontrolou," přikazuje Vágner z pozice lídra týmu.

Opravdu věříte, že výhra minulý týden nad favoritem ligy přinese zlom?
Doufám, že jo, že nás vítězství nad silnou „Bolkou" nakopne. Je na nás, abychom předváděli i nadále stejné výkony a nepřipustili další výpadky.

Dnes se po týdnu do prvoligového kolotoče opět vracíte. Čeká vás suverénně poslední Písek. Fanoušci očekávají jasné vítězství, berou to jako povinnost.
To mi je jasný. Fanoušky jsme navnadili výkonem s Boleslaví, logicky budou očekávat to samé. I když není Písek tak atraktivní soupeř, tak věřím, že znovu dorazí ve slušném počtu.

Asi by těžko „kousali" nějakou blamáž? Obzvlášť když neustále bojujete o jejich přízeň.
Je to tak. Jenže my to se slabšími soupeři paradoxně „umíme" (usmívá se). Hrajeme skvělé zápasy se silnými týmy, ale se slabšími už moc ne.

Právě. Písek určitě postaví před vlastní branku autobus, nikam se nepožene. Taková utkání nebývají moc hezká a favorit to má většinou složité.
No jo. (povzdychne si) Na druhou stranu je to jen o nás, o našem výkonu. Pokud budeme diktovat tempo hry a od začátku zápasu budeme mít děj ve svých rukách, dokážeme fanoušky pobavit.

Písek vyhrál jen dva z posledních devatenácti zápasů. Dovedete si představit, v jakém je srabu?
Asi jako my na začátku. (rozesměje se) Není to nic příjemného. Každý nad tím přemýšlí, všichni jsou nahlodaní. Vyloženě čekají na jeden zápas, který jim vyjde, a všechno k němu upínají. Proto musíme mít od prvního buly vše pod kontrolou.

Před pár dny jste vypomohl extraligovým Pardubicím v utkání ve švýcarském Fribourgu v rámci European Trophy. Prospěla vám konfrontace s evropským hokejem?
Byla to velká zkušenost. Švýcarská mužstva jsou úplně někde jinde.

Pardubice si vás pojistily formou střídavých startů. Nosíte v hlavě myšlenku, že byste se v této sezoně mohl vrátit na extraligový led?
Momentálně nejsem v takové formě, že bych o tom vážně uvažoval. Pro mě je momentálně důležitý Hradec. Abychom se tady zvedli a drželi si slušnou výkonnost.