Třicet chilli papriček, půl kila pepře, na chvíli ponořit zub kobry indické, a to všechno smíchat v oleji z tanku…  Tohle je pořádně drsná marináda.

Jeden druhého by nejradši viděl na kolenou, plakat, škemrat a prosit o milost. V žádném případě nevěřte povídačkám, že vášně už odvál čas.

V neděli se města po dvaceti letech potkají v hokejové extralize.

Začíná se psát nový příběh velké rivality. První schůzka? Pardubice, 19.00.

„Toto derby by mohlo vygradovat k něčemu velkému. Hraje se pro fanoušky, takže takový zápas se musí divákům fantasticky podat. A to se daří," lebedí si hradecký kouč Peter Draisaitl.

Že drtivá většina jeho kádru má v srdci České Budějovice? Že by jeho hráče spíš vyhecoval Jindřichův Hradec než Pardubice? Nemějte péči.

Natřískaný zimák v nich probudí touhu rvát se pro Hradec, padnout za Bílou věž.

„Od první chvíle, co jsme sem přišli, dostáváme otázky na derby. Lidi to zajímá hodně, už se těšíme," potvrzuje kapitán Jiří Šimánek.

Pardubický trenér Zdeněk Venera na vlastní kůži zažil velká derby mezi Zlínem a Vsetínem. Hlavně doufá, že i válka o východní Čechy proběhne v duchu fair play.

„Snad  se vše odehraje v mezích sportovní rivality. Pro nás je stěžejní, abychom získali tři body jako v každém jiném utkání," krotí vášně.

Bitva skvělých brankářů,  Martina Růžičky a Pavla Kantora.

Zápolení pardubického útoku s hradeckým obranným valem.

Souboj dvou pekelně hlasitých fanouškovských táborů.

Velká sázka generálních manažerů o to, kdo v pondělí ráno ponese do soupeřovy kabiny snídani.

Našli jste si i vy svůj velký příběh?