Po čtvrtečním nezdaru v úvodním zápase předkola play off první ligy proti Horácké Slavii Třebíč (2:3) zvládli hokejisté HC VCES Hradec Králové druhý duel na výbornou. Zápas proměnili v exhibici a po vysokém vítězství 10:0 zvýšili šanci na obrat série (1:1). Jako správný kapitán vedl JAROSLAV ROUBÍK svůj tým k zasloužené výhře.
Co rozhodlo o tak vysokém vítězství? Deset branek v síti Třebíče se určitě nečekalo…
Od začátku zápasu jsme proměňovali svoje šance. Když dáváme góly, jsme hodně silní, a když ne, soupeř nás může kdykoliv zaskočit.


Co se muselo změnit po prvním prohraném duelu?

Hlavně jsme museli dávat góly, protože bez nich se vyhrávat nedá. Soustředili jsme se na hru od začátku do konce. S postupem času jsme získali potřebný klid a zápas jsme dotáhli do vítězného konce.

Souhlasíte s tím, že hosty silně nalomily úvodní dvě rychlé branky?
Určitě. Oni vystoupili z autobusu a už prohrávali 0:2. Snažili se s tím něco udělat, ale dostali další dva góly. Potom už to měli hodně těžké.

Teď vás čekají dva duely na půdě Třebíče. Co od nich lze očekávat?
Podle mne bude padat málo gólů. My musíme využít každou šanci, kterou si tam dokážeme vytvořit, a hrát ze zabezpečené obrany. Jedině tak se dá uspět.

Myslíte, že se hradeckým fanouškům v letošní sezoně ještě představíte, ať už v této sérii, nebo v případném čtvrtfinále?
To teď nelze odhadnout. Hodně napoví první zápas v Třebíči, teprve potom se dá uvažovat, co bude dál. Ale já věřím, že se v play off ještě na domácím ledě ukážeme.

Série pokračuje za stavu 1:1 v pondělí a v úterý v Třebíči, případný pátý zápas by se hrál ve čtvrtek v Hradci.