Pokaždé, když jste vstřelil branku, jste ji oslavil ve stylu á la Martin Doktor. Měl jste to dopředu připravené?
(usmívá se) Ne, vůbec. Oslavy se dopředu neplánují. V celé sérii jsem se trefil poprvé. Už bylo na čase. Tak hlavně z toho jsem měl radost.

Dařilo se celé vaší řadě. Pětkrát jste skórovali. Bylo třeba, aby tíhu zápasu vzali na sebe zkušení hokejisté?
Tak by to v play off mělo být. Čtyři zápasy jsme spali, takže to bylo na nás. A že zrovna naše lajna dala pět gólů? To je spíš náhoda. Prostě nám to sedlo. Je škoda, že jsme prohospodařili třetí zápas v Třebíči. Páté utkání se už hrát nemuselo.

Byli jste před zápasem hodně nervózní?
Do zápasu jsme šli s tím, že hrajemedomaa měli bychom je přehrát. Věděli jsme, že hokejově jsme na tom líp. I v průběhu celé sezony jsme dokazovali, že jsme lepší a měli bychom je přejet.

Dvakrát po sobě jste museli odvracet akutní hrozbu vyřazení. Pokaždé jste to zvládli. Je mužstvo psychické silné?
Asi jo. Vždycky bylo důležité vstřelit první branku. Kdo se trefil jako první, pokaždé v sérii zvítězil.

Čtyři z pěti zápasů jste odehráli na tři řady. Je únava znát?
Ne, cítíme se fyzicky dobře. Hra na tři řady nám víc sedí.

Dalším vaším soupeřem bude Kometa Brno, kterou jste v sezoně pokaždé porazili (5:2, 5:3). Přesto asi favoritem bude moravský tým.
Kometa má extraligové ambice, i když o tom mluví trochu potichu. Ale souhlasím s vámi, že v sérii je asi favoritem.

Celá série bude jistě velmi atraktivní. V Brně bude Rondo vyprodané, v Hradci se stadion také jistě hodně zaplní. Už se těšíte?
(směje se) V Brně chodí 7200 diváků nebo kolik se jich tam vejde. Kulisa tam je neuvěřitelná a v Česku málo vídaná. To není ani v extralize. Ale naší diváci se taky chytili. Já očekávám jenom dobré.

Kdy začnete hecovat bývalého parťáka Romana Vondráčka?Já jsem s ním byl letos v Hradci jenom chvilku. Ale možná nějaké špičkování proběhne, někdo si s ním něco napíše.