KHL Hradecka – 19. kolo:

Náchod – Jaroměř 0:2 (0:1, 0:0, 0:1). Branky: Karel, Bujňák. Rozhodčí: Petr – Brandejs, Karous. Vyloučení: 6:8. Využití: 0:1. Diváci: 250.

Nové Město n. M. – Nová Paka 3:4 (0:1, 2:2, 1:1). Branky: Zelinger, Exner, Daňo – Ersepka, Havelka, Kadeřábek, Kollman. Rozhodčí: Veinfurter – Havelka, Řezníček. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:0. Diváci: 90.

Jičín – Třebechovice 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 – 0:0, 0:1). Branky: Haken, Novotný, Mašek – Kostka, Lukášek, Dostál, rozhodující nájezd Klemenc. Rozhodčí: Votroubek – Karlík, Pošvář. Vyloučení: 3:5, navíc Seidl (Třeb.) OK. Využití: 1:1. Diváci: 250.

Nový Bydžov – Dvůr Králové 8:2 (2:0, 4:2, 2:0). Branky: Kubišta 2, Muras 2, Hlavatý, Menyhárt, Pýcha, Pomichálek – Háze, J. Vitebský. Rozhodčí: Veselý – Jeřábek, Schánil. Vyloučení: 9:9. Využití: 4:1. Diváci: 255.

8.    Dvůr Králové    19    4    1    2    12     50:98    16

Příští program – 20. kolo, středa 7. ledna, 18.00: Třebechovice – Nová Paka, Dvůr Králové – Nové Město n. M., Jaroměř – Nový Bydžov, Jičín – Náchod.

KS Hradecka – 14. kolo:

Semechnice – Čestice 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 – 1:0). Branky: Franc, Ivančic,  Novotný – Sajdl, Šťastný. Rozhodčí: Kubišta – Kittner, Pecháček. Vyloučení: 5:11. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváci: 160.

Lanškroun – Hronov 6:5 po prodl. (3:1, 1:3, 1:1). Branky: Pejcha 2, Šrámek 2, Kocián, Kilčický. Rozhodčí: Najman – Kalus, Motýl. Vyloučení: 7:5, navíc Kilčický 5 min. + OK – Valášek 10 min. OT., Kozák 5 min. + OK. Využití: 2:1. Diváci: 112.

Třebechovice B – Opočno 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Branky: Čtvrtečka, Bartoň, Řehák, Junek. Rozhodčí: Janovský – Krulich, Kozák. Vyloučení: 5:6. Využití: 0:1. Diváci: 45.

7.    Čestice    12    0    0    3    9     33:94    3

Příští program – 15. kolo, neděle 11. ledna, 17.00: Semechnice – Hronov, Třebechovice B –  Čestice (sobota 10. 1., 16.30), Jaroměř B – Opočno.

Stý gól Stadionu vstřelil Pomichálek

Hradecko - Po vánoční přestávce v neděli opět pokračovaly obě krajské hokejové soutěže Královéhradecka.

Krajská liga

Stadion Nový Bydžov – HC Rodos Dvůr Králové 8:2 (2:0, 4:2, 2:0). Branky a nahrávky N. Bydžova: 2. Muras (Kubišta), 13. Hlavatý (Jebavý), 22. Menyhárt (Hlavatý), 28. Kubišta (Hlavatý), 35. Kubišta (Muras, Pomichálek), 38. Pýcha, 49. Muras (Pýcha), 55. Pomichálek (Kubišta). Střely na branku: 50:30. N. Bydžov: Krištof – Pýcha, Janata, Novák, Mádle, Šlejtr – Pomichálek, Kubišta, Muras – Hlavatý, Menyhárt, Jebavý – Roischel, Špaček, Kropáč.

Petr Lechmann, vedoucí mužstva Nového Bydžova: „V prvním novoročním utkání jsme nastoupili bez tří hráčů základní sestavy, ale s o to větší chutí předvést kvalitní hokej. Přestávka byla hráčům ku prospěchu, za výkon je nutné vyzdvihnout celý tým. V úvodní části, kdy hosté dokázali být vyrovnaným soupeřem, rozhodla o našem dvoubrankovém vedení disciplinovanost. Naopak Dvůr jsme za nedovolené zákroky nekompromisně potrestali. Nebezpečné výpady Královédvorských řešil v pohodě chytající Krištof. Přestože jsme nedokázali zužitkovat spoustu šancí, zlepšená produktivita první formace byla patrná. Ve druhé půlce zápasu jsme postupně navyšovali skóre. Jediné, co lze hráčům vytknout, je skutečnost, že v závěru se lehkomyslně soustředili na ofenzívu a po chybách v obranné činnosti několikrát nechali vyniknout svého gólmana. Také trestné střílení osm vteřin před koncem Krištof s přehledem vyřešil. Osmý náš gól byl zároveň stým v sezoně. Ovací se po zásluze dostalo Milanu Pomichálkovi, dosavadnímu nejlepšímu střelci soutěže. Takže Milane, velká gratulace a kabina už čeká! Ve středu nás čeká šlágr kola, k přímému souboji o druhé místo zajíždíme do Jaroměře."

HC Jičín – SK Třebechovice p. O. 3:4 po SN (1:0, 2:1, 0:2 – 0:0, 1:2). Branky a nahrávky Třebechovic: 40. Kostka (Hornyš, T. Drašnar), 41. Lukášek (Hubáček, Hornyš), 55. Dostál (Hubáček), rozh. samostatný nájezd Klemenc. Střely na branku: 39:33. Třebechovice: P. Lochman – Seidl, Marša, Hornyš, Kostka, Špička, Dittrich – Lukášek, Hubáček, Dostál – J. Drašnar, T. Drašnar, Klemenc – Vik, Bohdanecký, Tuček.

Josef Lochman, trenér Třebechovic: „V důležitém utkání se sousedem v tabulce jsme v prvních dvou třetinách tahali za kratší konec. Svojí nedisciplinovaností jsme nabídli domácím tříbrankové vedení. Po kontaktní brance v poslední minutě druhé třetiny jsme dokázali hned po čtrnácti vteřinách závěrečné třetiny skórovat a rázem jsme byli opět ve hře o body. Naše touha neprohrát byla korunována trochu šťastnou brankou z hole Dostála. V prodloužení zlikvidoval největší šanci Lochman a tak se o prémiovém bodu rozhodovalo v loterii samostatných nájezdů, v níž jsme byli úspěšnější a vydolovali z jičínského ledu dva cenné body."

Krajská soutěž

SK Třebechovice p. O. B – HC Baroni Opočno 0:4 (0:1, 0:1, 0:2). Střely na branku: 30:55. Třebechovice B: Novotný – Tomášek, Podzimek, Vaniš, Janský – Erban, Knížek, Pátek – Pelcl, Černý, Kupka – A. Lochman, Kouba, J. Lochman – Hašek.

Jiří Tuček, trenér Třebechovic B: „Do tohoto duelu jsme šli s obrannou taktikou a čekali na chyby soupeře. Více méně se nám to po většinu utkání dařilo, ale opět jsme se nevyvarovali zbytečných chyb, které nás stály o trochu lepší výsledek. Čeho je velká škoda, tak to byla nula na našem skóre. Šancí bylo dost, ale nedokázali jsem žádnou proměnit."