Fanoušci v průběhu první třetiny vyvěsili plakát s nápisem: Jidáš zradil za 30 zlatých. Byl mířen na Briana Ihnačáka, který po minulé sezoně odešel z Hradce do Sparty. Hokejista se jim „odvděčil", nakonec rozsekl vypjatý duel 33. kola extraligy.

V první třetině měla Sparta jasnou převahu, pomohly jí k tomu také přesilovky. Přesto Hradec udržel velmi přijatelný stav. V 6. minutě totiž skóroval Šimánek, jenž tečoval puk nahozený spoluhráčem Červeným. Kotouč se zastavil je pár centimetrů za brankovou čárou.

Pražané jednu ze tří početních výhod v úvodní části využili. Jejich gól byl, nutno uznat, výstavní. Vysoký obránce Gernát se trefil precizně do horního rodu, Rybár neměl šanci.

Ve druhé části se Hradec zlepšil, jenže sparťanský gólman Novotný, jenž zastoupil klasickou jedničku Pöpperleho, byl výborný. Chytil například i samostatný nájezd kapitána Bednáře.

Třetí třetina byla vyrovnaná, udeřil jen Ihnačák. Jidáš tak rozhodl.

Hradec Králové - Sparta Praha 1:2

Fakta – branky a nahrávky: 6. Šimánek (Červený) – 10. Gernát (Pech, Kumstát), 42. Ihnačák (Nedomlel, Kumstát). Rozhodčí: Hejduk, Pražák – Frodl, Zavřel. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 5367. Třetiny: 1:1, 0:0, 0:1.
Mountfiedl Hradec Králové: Rybár – Pláněk, Vydarený, Gregorc, Čáp, Štajnoch, Newton, Plášil – Červený, Dragoun, Šimánek – Jaroslav Bednář, Kukumberg, Dej – Jarůšek, T. Knotek, Picard – Köhler, Nedvídek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.
HC Sparta Praha: F. Novotný – Piskáček, J. Mikuš, Gernát, Nedomlel, Barinka, Eminger – Řepík, P. Vrána, J. Hlinka – Deveaux, Klimek, Forman – Ihnačák, Pech, Kumstát – A. Kudrna, Uher, O. Procházka. Trenéři: Kalous, Moták a Veber.