Předchozí
1 z 5
Další

PODPIS: MATĚJ CHALUPA

V uplynulé sezoně se nastálo do prvního týmu nepropracoval, v nejvyšší soutěži odehrál pětadvacet utkání, více duelů si střihl v partnerském Kolíně v první lize, kde byl nejproduktivnějším hráčem Kozlů. Teď by znovu rád zabojoval o místo v hradeckém kádru.

Matěj Chalupa.Matěj Chalupa.Zdroj: ČTK

„Matějovi se letos nepodařilo nastálo probojovat do základní sestavy. Je však v Hradci spokojený a chtěl by se o to pokusit v nadcházející sezoně. Naše nová smlouva je na dobu jednoho roku s jednoletým opčním právem klubu. Dobře víme, že Matěj má obrovský potenciál a budeme se společnými silami snažit o to, aby ho mohl v našem klubu opětovně rozvinout,“ uvedl pro klubový web generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček.

PODPIS: RADOVAN PAVLÍK

Hradecký odchovanec se ukázal ve výborném světle během play off. Ve čtvrtfinále se proti pardubickému Dynamu prosadil dvakrát, přidal i asistenci. Svými výkony si řekl o prodloužení smlouvy. Pro trenéry důležitý hráč do oslabení a jeden z nejrychlejších forvardů v soutěži.

Radovan Pavlík.Radovan Pavlík.Zdroj: hcp/M

„Jednání s Radkem a jeho agentem byla delší, jelikož obě strany měly trochu odlišné představy o smlouvě. Několikrát jsme se sešli, a nakonec se i shodli na podobě nového dvouletého kontraktu. Společně s trenéry jsme velmi rádi, že Radek pokračuje, protože se jedná o útočníka, který má svoji jasnou roli v týmu, a navíc se jedná i o odchovance hradeckého hokeje,“ popsal Kmoníček.

PODPIS: MARTIN ŠTOHANZL

Po odpykání desetiměsíčního distancu za užití zakázané látky nastupoval od února za Kolín. A spolupráce s Matějem Chalupou mu svědčila. V sedmi utkáních nasbíral sedm kanadských bodů (2+5). Od nové sezony bude Štohanzl bojovat o místo v prvním týmu.

Martin Štohanzl.Martin Štohanzl.Zdroj: Stanislav Souček/Mountfield HK

„Martin měl složitou loňskou sezonu, přesto v jejím závěru patřil mezi nejlepší hráče v rámci naší spolupráce v Kolíně. Vidíme v něm jako v našem odchovanci potenciál, a proto jsme se s ním velmi rychle dohodli na nové dvouleté smlouvě, díky které Martin dostane příležitost si vybojovat pevné místo v našem A-týmu,“ říká Kmoníček.

PODPIS: PETR MORAVEC

Jednadvacetiletý forvard naskočil v uplynulém ročníku do tří extraligových duelů, jinak působil v partnerském Kolíně. Tam zapsal ve 42 zápasech šest gólů a devět asistencí. Mladý hokejista bude i nadále působit v organizaci Mountfieldu, se kterou podepsal roční smlouvu s opcí.

Petr Moravec.Petr Moravec.Zdroj: Stanislav Souček/Mountfield HK

„Petr patřil v proběhlém ročníku Chance ligy k hráčům, kteří podávali kvalitní výkony. Vzhledem k jeho potenciálu jsme se rozhodli s ním podepsat nový kontrakt a pevně věříme, že si svými výkony řekne i o stabilní místo v našem A-mužstvu,“ uvedl Kmoníček.

ODCHODY: Končí tucet hokejistů, mezi nimi výrazné osobnosti

Na soutoku Labe a Orlice nebudou pokračovat brankáři Lukáš Pařík a Eetu Laurikainen, beci Bohumil Jank, Patrik Marcel, Michael Gaspar, útočníci Christophe Lalancette, Evan Jasper, Lukáš Pajer, Radek Pilař a Marek Zachar, který sezonu dohrával na hostování v Liberci.

„Všem výše uvedeným hráčům bych rád poděkoval za jejich působení v našem týmu a zároveň jim popřál pevné zdraví do jejich dalšího hokejového života.“

V Hradci končí 12 hráčů, mezi nimi i Bohumil Jank (vpravo).V Hradci končí 12 hráčů, mezi nimi i Bohumil Jank (vpravo).Zdroj: Deník/Lukáš Kaboň

Fanoušci v hradeckém dresu neuvidí ani gólmana Jana Lukáše a zkušeného útočníka Jana Eberleho, jenž vedl tým v uplynulém ročníku jako kapitána. Oba hráči mají na východě Čech platnou smlouvu, ale vedení s nimi nepočítá.

„I když oběma hráčům pokračuje platný kontrakt pro následující sezonu, bylo jim trenéry v rámci výstupních pohovorů oznámeno, že si mohou společně s agenty hledat nové angažmá, na čemž se v tuto chvíli již pracuje,“ uzavřel Kmoníček.