Hosté sice po první třetině získali dvoubrankový náskok, ale domácí dokázali třemi brankami během druhé části skóre otočit. V 56. minutě poslal Rudolf Červený svojí trefou zápas do prodloužení, ale v něm bonusový bod zajistil domácím Jakub Lev.

V první třetině tahal za delší konec Hradec. Již ve druhé minutě ho poslal do vedení z pravého kruhu přesně mířící Kukumberg. Poté hosty podržel gólman Kacetl a v 18. minutě po rychlém brejku zvýšil Dej tečí Jarůškovy přihrávky na 0:2.

Druhá část Mountfieldu hrubě nevyšla. Nejlepší střelec Škody Yellow Horn ve 22. minutě snížil na rozdíl jediného gólu. Hradec následně své šance nevyužil a naopak ve 32. minutě v přesilové hře nekrytý Indrák srovnal táhlou střelou na 2:2. Hosté se snažili vrátit do vedení větší střeleckou aktivitou, ale nedokázali ani zblízka prostřelit gólmana Machovského. Na druhé straně ve vlastním oslabení ujel 20 vteřin před sirénou Kratěna a díky nešťastnému zásahu hostující obrany dokonal obrat na 3:2.

V 56. minutě alespoň snahu Hradce zúročil zaslouženým vyrovnáním na 3:3 Červený. V prodloužení nejprve Machovský vychytal Bednáře a v poslední minutě získal pro Škodu druhý bod Lev.

Plzeň - Hradec Králové 4:3 v prodl.

Fakta - branky: 22. Yellow Horn (Johnson), 33. Indrák (Lev, Kracík), 40. Kratěna, 65. Lev – 2. Kukumberg (Šimánek, Bednář), 18. Dej (Jarůšek), 56. Červený (Jarůšek, Pláněk). Rozhodčí: Šír, Krob – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 4021. Třetiny: 0:2, 3:0, 0:1 – 1:0.
HC Škoda Plzeň: Machovský – Čerešňák, Pulpán, Moravčík, D. Sklenička, M. Špaček, Slovák – Kratěna, Kracík, D. Kubalík – Indrák, Hrnka, T. Svoboda – Yellow Horn, Lev, Johnson – Švarc, Koreis, Schleiss. Trenéři: Michal Straka, Čihák a Pejchar.
Mountfield Hradec Králové: Kacetl – Pláněk, Vydarený, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz, Čáp – Jarůšek, Džerinš, Červený – Bednář, Kukumberg, Dej – Kőhler, Potulny, Šimánek – Nedvídek, T. Knotek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.