Východočechy motivuje i fakt, že první vzájemné měření sil na začátku října v Třinci potupně prohráli 0:6, tehdy je třemi góly sestřelil útočník Martin Adamský. Byl to jediný zápas v letošní sezoně, kdy parta kolem kapitána Jiřího Šimánka neskórovala.

„Máme jim co vracet. Třinec má velmi dobrého gólmana i obranu a samozřejmě velkou sílu v útoku. Potvrzují, co se od nich očekávalo," uvedl hradecký asistent Jiří Kučera.

Program extraligy
22. KOLO - čtvrtek 18.00: Hradec Králové – Třinec. Pátek 17.00: Vítkovice – Pardubice, 17.30: Zlín – 
Plzeň, 18.00: Brno – Karlovy Vary, Liberec – Sparta Praha, 18.15: Slavia Praha – Mladá Boleslav, 18.20: Olomouc – Litvínov (ČT Sport).

Výsledky hradeckých hokejistů v posledních utkáních jsou jako na houpačce – doma vyhrávají, venku body odevzdávají.

„Máme to teď  nahoru a dolů. Venku nedáváme góly a na jeden se špatně vyhrává. Věříme, že proti Třinci najedeme zase na úspěšnou vlnu a prodloužíme vítěznou sérii před svými fanoušky. A když hrajete proti prvnímu, je to vždycky výzva navíc," řekl Kučera. 
Z uplynulých sedmi duelů si Hradec připsal tři domácí výhry a čtyři venkovní nezdary.

Mountfieldu bude chybět čtveřice marodů: Knotek, Pospíšil, Dietz a Skokan.

Třinec zakončí sérii čtyř venkovních zápasů, v níž má zatím kladnou bilanci dvou výher a jedné porážky. Jenže Mountfield, jak v královéhradeckém, tak dřívějším českobudějovickém provedení, je venku po léta jedním z jeho nejméně oblíbených soupeřů. Třinec na jeho ledě nebodoval sedm zápasů v řadě od 7. listopadu 2010, kdy ještě na jihu Čech vyhrál 6:5.

„Je to velice houževnatý a nepříjemný protivník, zápasy s nimi nikdy nejsou snadné. Sice jsme je letos v prvním utkání doma porazili jasně, ale průběh takový nebyl a bylo to dlouho na vážkách. Dobře víme, že to znovu bude náročné," řekl třinecký asistent trenéra Václav Varaďa.