Hokejové haly jsou kvůli pandemii koronaviru aktuálně uzavřeny. Jak to vypadalo během sezony? V české extralize byla nejnavštěvovanějším týmem Sparta Praha, na druhé pozici se umístily Pardubice. Průměrná návštěvnost na domácích zápasech Dynama? 7852 diváků.

V této statistice si východočeský klub oproti minulé sezoně polepšil. I když se Dynamo pohybovalo po velkou část sezony na poslední příčce extraligové tabulky, cestu do enteria areny si našlo v průměru o 500 návštěvníků více.

O podporu svých fanoušků se hokejisté Pardubic mohli opřít i v závěrečných zápasech základní části, kdy se rozhodovalo o záchraně elitní soutěže.

„Smekám před hráči, ale i před fanoušky, protože v Pardubicích chodily neskutečné návštěvy, i když jsme hodně času strávili na posledním místě. Myslím, že si i fanoušci zaslouží, že v Pardubicích extraliga zůstala,“ řekl po posledním utkání hlavní trenér Milan Razým.

O dvě pozice směrem nahoru se Pardubice posunuly i v žebříčku Mezinárodní hokejové federace (IIHF). V pořadí evropských klubů jim podle údajů v uplynulé sezoně patří patnácté místo.

Bezkonkurenční první místo stále drží švýcarský Bern, na jehož zápasy v průměru chodilo 16 237 diváků. Na druhém místě je ruský Petrohrad, třetí pozice patří německému zástupci – Kolínu nad Rýnem.

Nad desetitisícovou hranici se dostalo celkem osm klubů. Mezi nimi je i osmá Sparta (10 330). Pardubice jsou na patnácté pozici, o dvě pozice níže pak je Kometa Brno. Další klub z východních Čech – Mountfield HK – je mezi českými kluby až na deváté pozici (4793). V evropském žebříčku mu patří 68. místo.

A jak je na tom celkově česká extraliga? S průměrem 5724 diváků je na pátém místě. První místo drží nejvyšší švýcarská soutěž (průměr 7074 diváků).

Fotbalista Ondřej Herzán
Itálie se cítí odtržená. Všichni jí nadávají!

Žebříček evropských klubů

Průměrná návštěvnost: 1. SC Bern (Švýcarsko) 16 237 diváků, 2. Petrohrad (Rusko) 13 594, 3. Kolín nad Rýnem (Německo) 13 333, 4. Eisbären Berlín (Německo) 12 901, 5. Adler Manheim (Německo) 11 891… 8. Sparta Praha 10 330, 15. Dynamo Pardubice 7852, 17. Kometa Brno 7428.