V prodloužení neuhlídal Adama Zemana a byla z toho pohroma. Obránce hradeckých hokejistů Lukáš Chmelíř však odmítá, že by inkriminovaný souboj podcenil.

„Kdybych neučinil maximum, tak bych byl idiot. On to z nouze házel na naši branku. Možná jsem trochu holí změnil dráhu puku,“ mrzelo Chmelíře.

Hradec prohrál v Jihlavě i druhý zápas čtvrtfinálové série, oba shodně 1:2. Jen ten druhý až v nastavení. V pátek a v sobotu se vyšponovaná bitva vrací na východočeský led.

Lukáši, v úterý jste sehráli hodně nešťastný zápas, viďte?
Co k tomu říct. Asi byla Jihlava  o gól lepší.

Opravdu si to myslíte? Oproti prvnímu utkání jste byli k nepoznání, zlepšili jste se všech činnostech.
Vyhráli 2:1, tak asi jo. Takto vyrovnané zápasy rozhoduje štěstí a to jsme neměli. Buď to jejich gólman chytil nebo nám puk v klíčové chvíli uskočil. To se ukázalo hlavně při gólu v prodloužení.

Byl jste jeho přímým svědkem. Zeman vás objížděl, vy jste nedokázal bekhendové střele zabránit. Byla to vaše chyba?
Kdybych se v tom souboji nesnažil, tak bych byl idiot. On to z nouze házel na naši branku. S Kubou Čechem (brankář Hradce) jsme se o tom bavili, že jsem možná trochu holí změnil dráhu puku.

Jak se cítíte?
Nikomu není do řeči, ani mně. Na vítězství jsme měli, jenže to nevyšlo, což strašně mrzí.

Měli jste hrozně moc vyloučených, celkem čtrnáct dvouminutových trestů.
Nevím, jestli k tomu vůbec můžu něco říct. Něco na vyloučení nebylo, naopak některé jihlavské zákroky byly za hranicí. Když nás vyhodil tolikrát, je mohl taky.

Je složité se pod vlivem emocí soustředit na hru?
To je individuální. Snažím se si to nepřipouštět, ale někdy tě to stejně pohltí a něco okomentuješ. Stejně se nic nezmění, žádný rozhodčí svoje rozhodnutí neodvolá.

Zítra vás čeká zápas číslo tři. Je potřeba se zklidnit a nehrát nedisciplinovaně?
Já si nemyslím, že bychom byli nedisciplinovaní. Záleží, s čím přijedou rozhodčí a co my uděláme s nimi.

V sezoně jste Jihlavu v domácím prostředí dvakrát porazili. Povede se to znovu?
Věříme si. Kdybychom si nevěřili, bylo by to špatné. Nic jiného nám nezbývá. Všichni si přejeme odjet do Jihlavy za nerozhodného stavu 2:2 na zápasy.

Nový hrdina Dukly: útočník Zeman

Fanoušci Dukly mají nového hrdinu – Adama Zemana. Právě on rozhodl úterní druhý vyšponovaný zápas čtvrtfinálové série. V prodloužení, v 69. minutě, se vydal na průzkum útočného pásma Hradce, přes beka Chmelíře vystřelil a za vteřinu se oddával životní chvíli.

„Už jsem chtěl jít střídat, ale Padi (Aleš Padělek) mi to dal přímo na hůl, tak jsem se rozhodl to ještě zkusit. V cestě mi stál už jenom obránce, kterého jsem si obhodil, a pak z úhlu plácl do puku. Naštěstí to brankáři propadlo mezi betony,“ vybavoval si gólový moment šťastný jihlavský střelec.

Dukla i díky jeho brance vede po úvodní porci zápasů na Horáckem zimním stadionu 2:0. Psychologická výhoda je na její straně.

„U nás to byl v obou zápasech tuhý boj a stejný  očekávám i v Hradci, kde na nás domácí určitě nastoupí a budou chtít se sérií něco udělat. Budeme muset zabojovat, protože se nám v Hradci letos opravdu daří,“ ironicky poznamenal Zeman při vzpomínce na dvě jasné prohry ze základní části.

„Určitě se o třetí bod v Hradci porveme a uděláme pro vítězství všechno,“ nadšeně vypravuje. „Vedeme 2:0, a tak můžeme podat v Hradci sebevědomější výkon, protože pod tlakem budou domácí,“ myslí si útočník.