Ve středu se v Hradci sklonil i Most (7:2), přestože zejména v prní třetině nic nenasvědčovalo tak vysokému vítězství východočeského tý­mu.

Až ve druhé třetině se s góly roztrhl pytel. Při skóre 4:0 nepomohla hostům ani výměna brankářů. V této části hry viděli diváci sedm branek. Stav byl 5:2 a po čtyřiceti minutách nebylo co řešit.

Příznivci domácího celku museli být spokojeni, neboť k vidění bylo několik pohledných gólových akcí. Ať už to byl sólový únik Suchého, parádní kombinace první útočné formace, nebo konečně i smolný vlastní gól mosteckého brankáře Závorky, který byl nakonec připsán domácímu obránci Hendrichovi.

Utkání však mělo jinou hvězdu. Vstřelil dvě branky, spoustu nadějných příležitostí ještě zahodil, na ledě hýřil aktivitou a společně se svými spoluhráči ve formaci Mostu mnohdy zle zatápěl. Takový byl DANIEL VOLRÁB, pětadvacetiletý útočník s jedenáctkou na zádech.

Sezonu zahájil v první lajně po boku Jaroslava Roubíka a Pavla Suchého. Nyní je však již všechno jinak. Na kluzištích soupeřů se Hradci zatím příliš nedaří a porážka 0:3 na ledě Kadaně byla pro trenéra Pazourka impulsem pro změnu složení jednotlivých formací. Nyní Volráb nastupuje v útočné řadě s Martinem Koudelkou a Janem Hruškou. Na ledě si zatím vyhovují, což jednoznačně potvrdil právě středeční zápas.

Bezbranková první třetina mnoho vzruchu nenabídla. Čím byl podle vás způsoben opatrnější úvod zápasu?
Nemyslím si, že to tak bylo. Dokázali jsme si vytvořit několik šancí, ale nepovedlo se nám je proměnit. Naopak jsme měli i trochu štěstí, když soupeř v té první třetině dvakrát trefil tyč.

Druhá část však byla již zcela něco jiného. Nasměroval úvodní gól z vaší hole zápas ke zdárnému konci pro Hradec?
V kabině jsme si říkali, že se musíme ještě víc tlačit do branky a víc střílet. Jestli ten můj gól byl pro průběh utkání klíčový, to nevím. Ale určitě týmu prospělo, že jsme se prosadili jako první. Potom z nás spadla veškerá nervozita.

Na domácím ledě jste zatím stoprocentně úspěšní, venku je to však docela jinak. Čím si to vysvětlujete?
Hrát doma není tak těžké jako venku. Ale nás hlavně sráží spousta vyloučení. Ve čtyřech potom rychle ubývají síly. Při venkovních zápasech se navíc hodně snažíme o soustředěnou defenzivu.

Překvapilo vás, že jste Most porazili tak vysokým rozdílem?
Takhle vysokou výhru jsem určitě nečekal. Most hraje na začátku sezony dobře, a to hlavně venku. Pokud vím, vyhrál v Olomouci a v Třebíči. Proto je zatím tak nahoře.

V utkání jste zaznamenal dvě branky. Jste se svým výkonem spokojený?
Abych pravdu řekl, úplně stoprocentní to nebylo. Měl jsem tam totiž jedno střídání, ve kterém jsem zahodil hned čtyři tutovky. Ale důležité je, že jsme jako řada žádný gól nedostali.

K hattricku jste byl tedy blízko. Bylo tomu tak i v situaci v závěru zápasu za rozhodnutého stavu, kdy vaše formace doslova „motala“ soupeře kolem jeho brankoviště…
(směje se) Je fakt, že už to chvílemi chtělo střílet. Kombinoval tam s námi i Milan Karlíček z obrany, na druhém křídle byl Honza Hruška, který je taky taková hračička. Já jsem při tom v podstatě jen stál před brankou a držel u sebe obránce.

Již v sobotu vás čeká další zápas na ledě soupeře, konkrétně v Havlíčkově Brodě. Co lze od tohoto utkání očekávat?
Řekl bych, že nás čeká hodně těžký zápas. Nedávno tam hrála brněnská Kometa. Přestože zápas nakonec otočila, prohrávala už 1:4. Brod má mužstvo, které dobře bruslí, to je jeho přednost. Hlavně se budeme snažit chytit začátek a třeba si nějaký bod přivezeme.