Rekordní výhru (9:2) si připsali hokejisté HC VCES Hradec Králové v posledním ligovém zápase s Duklou Jihlava. Po týdenní pauze se do týmu vrátil útočník DANIEL VOLRÁB, který nastoupil, ve čtvrté útočné řadě.
Jihlava působila hodně odevzdaně. Bylo to opravdu tak lehké utkání?
Věděli jsme, že musíme začít aktivně. Pomohl nám také rychlý gól v první minutě. Pak jsme hráli v pohodě a dali do desáté minuty tři branky a bylo rozhodnuto. Potom jsme možná některé akce překombinovali a chtěli střílet do prázdné branky. Hlavně, že nám to tam začalo konečně padat. Jihlava se pak více než na hru soustředila na osobní souboje. Jsme rádi, že jsme se trefili třikrát v přesilovce. Podržel nás taky výborný Koutský.
Utkání mělo jednoznačný průběh, pouze první formace Dukly vás dokázala přehrát…
Věděli jsme, že si na ně musíme dát pozor, a přesto nám dal Rytnauer i Bakus gól. Jsou to technický výborně vybavení hokejisté, kteří drží Jihlavu v boji o play off.
 
Jak se vám hrálo po zranění?
Byl jsem několik dní bez tréninku. Měl jsem naražený prst u nohy. Trénuji teprve od pondělí, takže jsem se necítil moc dobře. Teď potřebuji hodně potrénovat a ono to přijde.
 
Potěšilo vás, že jste se ve středu dostali v tabulce před Vrchlabí?
Určitě. Je tady cítit rivalita. Zápasy s Vrchlabím a Mladou Boleslaví jsou vždycky výjimečné. Teď by bylo dobré, kdyby jsme se začali pomalu přibližovat k čelu tabulky. Na Mladou Boleslav a Chomutov máme ale velkou ztrátu, ale do konce základní části je ještě dost zápasů.
V sobotu jedete do Olomouce, která doma neprohrává…
Naposledy jsme hráli s Olomoucí v přípravě a hrála velmi dobře. Musíme hrát podobně jako v Ostravě. Být pozorní v obraně, soustředit se na to, abychom neinkasovali. Věřím, že na Moravě vyhrajeme.