Zkráceně KHL vstupuje do nového ročníku. V neděli startuje tradičně sledovaná krajská hokejová liga Královéhradecka. Loňský suverén ze Dvora Králové se posunul do druhé ligy, tudíž by soutěž mohla být vyrovnanější. „Letos bude špička širší,“ domnívá se Ondřej Votroubek, předseda Výkonného výboru Českého svazu ledního hokeje Královéhradeckého kraje.

Ondřej Votroubek.Zdroj: archivKrajské hokejové soutěže vstupují do nového ročníku. Co od něho očekáváte?
Osobně očekávám v kategorii dospělých kvalitní a napínavá utkání, která přilákají do ochozů dostatečné množství fanoušků. A v dětských soutěžích, že se podaří dále nabízet pro děti dostatečně atraktivní prostředí a rozšířit počty malých hokejistů.

Zařadili jste do systému nějaké novinky?
Přímo novinky ani ne. Snažíme se sjednotit pravidla z vyšších soutěží. Oproti loňsku tak budeme prodloužení hrát stejně jako v ELH, tedy ve třech hráčích bez úpravy ledu, případné nájezdy nejprve po pěti a poté po jednom hráči.

Sledovaná bude především krajská liga. Poté, co Dvůr postoupil do II. ligy, očekáváte, že se soutěž více vyrovná?
Určitě. Výkony týmu Dvora Králové byly v loňské sezoně výjimečné, letos bude špička širší.

Kdo by podle vás mohl usilovat o nejvyšší příčky?
To se samozřejmě ukáže až v průběhu sezony. Předpokládám ale, že k nim budou patřit všichni účastníci loňských semifinále.

Bude se i v této sezoně hrát baráž o krajskou ligu? Jaké máte na ni ohlasy?
Ano, baráž je součástí herního systému. Loňský příklad dokládá, že baráž je atraktivní, překvapivá a může rozhodovat jediné utkání. Specifické ohlasy na baráž nemáme, spíše se řeší názory na možné sjednocení obou soutěží.

V minulosti se hodně řešili i rozhodčí. Budete bedlivě sledovat jejich výkony?
Samozřejmě je budeme sledovat, současně si ale nemyslím, že je nutné rozhodčí nějak zvlášť řešit, neboť máme kádr kvalitních sudích. Je ale pravdou, že arbitrů je málo a procházejí generační obměnou. Musíme je více aktivně vyhledávat a rozvíjet. Rozhodně letos v krajské lize dostanou příležitost noví mladí rozhodčí.