Na pátou výhru v řadě hokejisté Hradce Králové nedosáhli. Po reprezentační pauze nastoupili doma proti Třinci, který si ze středečního utkání 31. kola extraligy odvezl dva body za výhru 3:2 v prodloužení. Dnes má Mountfield šanci na reparát. Do hradecké ČPP arény dorazí k zápasu 32. kola Olomouc. Duel začíná v 18 hodin.

„Je to velmi nepříjemný soupeř, možná i nejbojovnější v celé lize,“ upozornil na klubovém webu před dnešním zápasem hradecký obránce Dominik Graňák.

Hanáci jsou každoročně považováni za jednoho z kandidátů na spodní příčky tabulky, ale kouč Zdeněk Venera vždy mužstvo vytáhne do bojů play off.

„Tým má sestavený z kluků, kteří jsou schopni odmakat celé střídání na sto procent, plus jim chytá výborný brankář. Doufáme, že do zápasu vstoupíme aktivněji a celá hra se bude odvíjet od našeho výkonu, protože chceme vyhrát,“ doplnil slovenský obránce.

A ví, co říká. Hradec se chce vrátit na vítěznou vlnu. Proti Třinci prohrával od poloviny zápasu 0:2 a byl rád alespoň za bod. Skóre srovnal tři minuty před koncem.

„Je třeba, abychom byli soudní, náš výkon nebyl dobrý. Za stavu 0:2 bychom za bod byli rádi. Náskok jsme stáhli a prodloužení tedy trošku zamrzí, byla v něm relativně velká šance i na druhý, ale celkově ano, bod určitě bereme,“ řekl Graňák.

Asistent kouče Pavel Hynek k nezdaru s Třincem dodal: „Neodehráli jsme dobré utkání, nemohli jsme se do toho dostat. Soupeř byl padesát minut lepší v pohybu, v naší hře jsme postrádali větší nasazení, bojovnost a emoce.“