Pokud by horalé s nevýrazným soupeřem nějaké body ztratili, asi nejvíce by své svědomí mohl zpytoval kanonýr týmu, Čaloun. Zazdil tři tutovky a zvlášť parádní souhra s Gengelem a Klimtem ze 32. minuty si branku zasloužila. Naštěstí v té chvíli už domácí vedli. Zíma se na útočné modré čáře natáhl po přihrávce Chmelíře, udělal pár temp a ránou po ledě našel mezírku mezi betony Furcha. Hosté těsně předtím promrhali dvě minuty přesilovky pět na tři a hrát jakoby začali až v závěru. Ševčíkovy betony a lapačka ale byly vždy včas připraveny.

Fakta – branka a asistence: 30. Zíma (Chmelíř). Rozhodčí: Jílek – Reich, Skopal. Vyloučení: 6:6. Bez využití. Diváci: 1322. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:0.

HC Vrchlabí: Ševčík – Bendík, Čížek, Matějíček, Chaloupka, Chmelíř, Novajovský, Hanzl, Jaroměřský – Klimt, Čaloun, Gengel – Tvrdek, Filip, Rusnák – Kubeš, Zíma, Andres – Mikšovský, Kříž. HC Rebel Havlíčkův Brod: Furch – Šulc, Jebavý, Vyhlíd, Horváth, Jelínek, Soldán, Pavlík – Stromko, Borovanský, Endál, Česnek, Smith, Třetina, Knotek, Němec, Hertl, Doležal, Hadrava, Ondráček, Vylíčil.

HLASY TRENÉRŮ

Josef Řeháček, trenér Vrchlabí:
„Do utkání jsme šli s tím, že chceme soupeře dostat pod tlak a dařilo se nám to. Z kluků byla cítit chuť. Pohybem jsme si vytvářili šance. Bohužel, koncovka nám až tak neklapla. Výborně soupeři zachytal gólman. I nás však v závěru utkání, kdy jsme se zatáhli a báli se o výsledek podržel Ševča.“

Petr Novák, trenér Havlíčkova Brodu:
„Když dostanete 6:0, tak si řeknete, že vás soupeř přehrál, že byl lepší. Prohrát 1:0 mrzí víc. Ale samozřejmě i v tomto utkání bylo Vrchlabí lepší. My jsme se dvě třetiny nebyli pořádně schopni vyrovnat s jejich napadáním a agresivní hrou. Když se nám to ve třetí třetině povedlo, zase jsme udělali dva nesmyslné fauly v útočném pásmu a nedostali jsme se do tlaku tak, jak jsme chtěli.“