Vrchlabí – Hradec Králové 1:4 (0:1, 1:3, 0:0)

První třetina, ve které si oba kotle fanoušků vyměnily několik zajímavých transpartů, patřila opticky Vrchlabí. Jenže ve 14. minutě zpoza branky Moskal přihrál O. Hruškovi a Hradec se ujal vedení. Horalé mohli vyrovnat po akci mladoboleslavské akvizice Vrbaty, jeho přihrávku do brankoviště ale Hubáček za Luňákova záda nedostal.

Domácí hráči si však všechno vynahradili už po 39 vteřinách druhé části, kdy dvojice Filip – Beck okopírovala gólovou akci Hradce – 1:1. Horalé se dostali do tlaku, ze které ale nic nebylo. Naopak hosté si na něj připravili tu nejlepší možnou odpověď. Dali gól. A nezůstalo jen u jednoho. Tříbrankové K.O. domácím hokejistům postupně zasadili Karlíček, Moskal a Kubišta.

Hradecký obránce využil volného prostoru k brance a střelou po ledě překonal Biegla – 1:2. Také Moskal se musel divit, kolik místa měl kolem sebe po křížné nabídce J. Hrušky - 1:3. Definitivní zkázu do řad horalů vnesl Kubišta brankou v oslabení - 1:4. Hosté během čtyř a půl minuty získali tříbrankový náskok, který si v závěrečné dvacetiminutovce zkušeně pohlídali.

Fakta - branky a nahrávky: 21. Beck (M. Filip, Kubeš) – 15. O. Hruška (Moskal, J. Hruška), 28. Karlíček (Kadlec, Roubík), 30. Moskal (J. Hruška, Lesák), 33. Kubišta. Rozhodčí: Horák – Čížek, Padevět. Vyloučení: 3:6. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1972 (vyprodáno). Střely: 43:18.

HC Vrchlabí: Biegl – Matějíček, Pácal, Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Vála, Flašar – Kubeš, M. Filip, Beck – Tvrdek, Čaloun, Gengel – Vrbata, Hubáček, Rusnák – Urban, Zíma, Mikšovský.

HC VCES Hradec Králové:
Luňák – Karlíček, Křetínský, Seidl, Heindrich, Lesák, L. Filip, Táborský, Pánek – Berger, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Voldán – J. Hruška, Moskal, O. Hruška – Florian, Kubišta, Březina.

Hlasy trenérů

Vladimír Jeřábek (Vrchlabí): „Já budu hodnotit pouze první dvě třetiny. V té třetí už si to Hradec zkušeně udržel. Byl to takový zápas, že my jsme hráli hokej, Hradec dával góly. Střelecká potence našich útočníků je žalostná. Nevím, kdyby proti nám někdo postavil nějakého kluka a oblékl ho do gólmanské výstroje, jestli bychom mu byli schopni dát gól. Měli jsme hrozně moc šancí.“

Jiří Mička (Hradec Králové): „Do Vrchlabí jsme jeli s tím, že si chceme odvézt nějaký bod a jsme rádi, že si odvážíme tři. Hráli jsme nejlepší hokej v sezoně. Bylo vidět, že je to derby. Kluci se nahecovali, podali zodpovědný výkon. Jsme rádi, že jsme prodloužili naši sérii a navázali na tři předchozí vítězství.“