Nejen hokejoví fandové propadli famoznímu tažení našeho týmu na bratislavském mistrovství světa. Fandí tisíce Východočechů. Tak hladký postup do dnešního čtvrtfinále čekal po loňském titulu málokdo. A sázkové kanceláře to na svých obratech pociťují. Objem sázek je u nich podstatně vyšší než při loňském šampionátu, ten probíhající možná bude sázkařským vrcholem roku.

Zraky všech fandů se tak nyní upírají k dnešnímu čtvrtfinále s Američany. Potvrdí naši hokejisté dosavadní formu? „Češi jsou podle sázkařů v dnešním zápase jasnými favority, na jejich výhru směřuje 95 % vkladů, celkový náběr na tento zápas by měl překročit hranici pět milionů korun. V postup našeho týmu poměrně jednoznačně věří i bookmakeři,“ řekl mluvčí sázkové kanceláře Fortuna Petr Šrain.

Jasným favoritem v dnešním duelu jsou Češi i u sázkové kanceláře Chance s kurzem na vítězství 1,45:1. Ještě lepší kurs mají ze čtvrfinálových mančaftů pouze Finové, kterým se s kursem 1,33:1 jednoznačně věří v zápasu s podceňovanými Nory.

Výkony českého týmu se projevily i v sázkách na vítěze turnaje. Před jeho začátkem byli u Fortuny favority Rusové s 30 % sázek, Češi byli druzí (25 %) a Kanada třetí (18 %). Teď už je vše jinak. „Poměr sázek se dramaticky otočil. Už 42 % sázkařů věří, že Češi šampionát vyhrají,“ dodal Šrain.

U sázkových kanceláří Fortuna i Tipsport byl na obhajobu loňského titulu dokonce třetí nejnižší kurs, nyní jsou Češi i u nich největším aspirantem na titul. Kanada je v závěsu druhá a Rusové se Švédy třetí až čtvrtí.

„Původně favorizovaní Rusové jsou nyní podle našich odhadů mezi favority na titul s kurzem 4,75 až čtvrtí. Naopak vede náš tým (kurz 3,00), šanci má i Kanada a Švédsko,“ uvedla mluvčí kanceláře Chance Markéta Světlíková.

Kdo neskáče, není…
Východní Čechy – Hokejové šílenství ovládlo východočeské bary a hospody. V Jičíně dokonce mohou lidé zápasy českého týmu sledovat na velkoplošné projekci na náměstí. Chodí sem fandit pravidelně přes tisíc lidí, při středečním čtvrtfinále s Američany se očekává ještě větší účast.

Kvůli vítěznému tažení hokejistů chystá programové změny také královéhradecké kino Centrál. „Pokud ve středu projdeme přes Američany, připravíme ve velkém sále velkoplošnou projekci na následný semifinálový, případně i finálový zápas. Plánovaná promítání nebudou zrušena, našli bychom pro ně náhradní termín,“ řekl Vladimír Erbs z kina Centrál.

O středeční čtvrfinále s USA v přímém přenosu nepřijdou ani účastníci pardubického Majálesu. „Máme zajištěný přenos na velkoplošné obrazovce hned vedle pódia,“ slibují pořadatelé tradiční akce v areálu univerzity.