Není to žádný neřešitelný rébus. JIŘÍ MIČKA by chtěl daleko radši ve čtvrtfinále potkat Jihlavu než bohatý a ambicemi přehlcený Chomutov. „Oba soupeři jsou silnější, ale nemá smysl si nic nalhávat. Postup přes Jihlavu by byl mnohem reálnější,“ tvrdí hradecký trenér. On i celý tým se po nedělním vyřazení Třebíče (3:1 na zápasy) dočkají svého soupeře dnes.

Nevyzpytatelné předkolo jste zvládli výborně. Ukončili jste ho již po čtyřech zápasech. Spadl vám velký kámen ze srdce?
Určitě. V předkole na nás vyšel těžký soupeř – Třebíč. Ovšem my jsme všechna čtyři utkání odehráli kvalitně a zasloužili jsme si postoupit. Dobře jsme bruslili, šly nám přesilovky a Třebíč jsme předčili. Samozřejmě pokud by soupeř měl více štěstí ve druhém zápase a odvezl si od nás jedno vítězství, tak se mohla série vyvíjet daleko zajímavěji. Pro nás je dobře, že jsme osmifinále ukončili v neděli a máme do pátku zápasové volno. Můžeme vyléčit drobné bolístky.

Kde ležel klíč k vítězství v celé sérii?

Jednoznačně na našem ledě. Vyhráli jsme tam oba duely, což bylo nesmírně důležité.

Během čtyř zápasů v play off jste proměnili šest přesilových her. Oproti základní a nadstavbové části se vám v početní výhodě dařilo.

Play off rozhodují gólmani, týmový výkon a přesilovky. Šest gólů je slušné číslo. I proto můžeme hradeckým fanouškům nabídnout další vyřazovací boje.

Znamenitou formu načasoval brankář Filip Luňák. Jeho slabší výkony jsou, zdá se, minulostí. Jste s ním nyní spokojený?

Pro nás to bylo velké plus, ale více bych to nekomentoval. Jsme rádi, že Filip podal svůj standardní výkon a posunul nás o kolo dál.

Ve čtvrtfinále vás čeká buď Chomutov, nebo Jihlava. Je zbytečné se ptát, koho byste si přál?

(usmívá se) Oba soupeři jsou silnější, ale nemá smysl si nic nalhávat. Postup přes Jihlavu by byl mnohem reálnější než přes Chomutov.

Takže budete dnes hodně pozorně sledovat vývoj zápasu mezi Znojmem a Benátkami?

Jasně. Není to již v našich rukách. Kdo na nás vyjde, na toho se připravíme.