Krajská liga mužů Královéhradeckého a Pardubického kraje pokračovala druhým kolem nadstavbové části a středeční večery v ní pravidelně patří soubojům v rámci jednotlivých regionů.

Potkali se tak soupeři, kteří spolu letos již dva zápasy odehráli, i napotřetí se však bylo na co dívat.

Tvrdý boj. Hradečtí hokejisté (v bílém) nezvládli vyhrocené utkání pod Ještědem, kde prohráli 1:2.
Liberecké prokletí trvá. Lvi neudrželi vedení a propásli šanci přiblížit se čelu

Ve skupině A například zaujal souboj Nového Bydžova s Jaroměří. Snad ani tak ne suverénním vítězstvím domácího celku, jako spíš počtem trestných minut, které rozhodčí rozdali. Bylo jich dohromady 163 (!) a to je teprve začátek této fáze soutěže. Jediným bodově stoprocentním týmem zůstávají Kohouti z České Třebové, kteří loupili na ledě vítěze základní části Litomyšle. Přitom pro domácí šlo o vůbec první sezonní porážku v normální hrací době!

Nový Bydžov – Jaroměř 8:1 (0:0, 4:1, 4:0)

Branky: 28. Kubišta (Chára, Malý), 32. Eis (Kubišta, Pilný), 34. Malý (Eis, Kubišta), 37. Šuvara (Bezděk, Jebavý), 41. Eis (Kubišta, Pilný), 45. Divíšek (Eis, Malý), 55. Jebavý (Chára, Eis), 60. Divíšek (Jebavý) – 38. Koblížek. Rozhodčí: Maštalíř – Boček, Brož. Vyloučení: 9:5, navíc Postolka a Hlaváček 5 minut + OK, Bezděk 10 minut OT – Tomášek, Mach a Vích 5 minut + OK. Využití: 4:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 110.

Nové Město n. M. – Náchod 3:2pp (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Branky: 28. Veselý (Mert), 35. Dufek (Hylena), 65. Pohl (Hynek) – 20. Vanát (Škoda), 34. L. Prouza (Vanát, Lelek). Rozhodčí: Veselý – Roischel, Figer. Vyloučení: 7:7, navíc Borovec (NM) a Zeman (NA) 5 min. + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 130.

V utkání favorizované Litomyšle s Českou Třebovou se nečekaně radovali hostující Kohouti.V utkání favorizované Litomyšle s Českou Třebovou se nečekaně radovali hostující Kohouti.Zdroj: Jaroslav Koníček

Litomyšl – Česká Třebová 2:7 (1:2, 1:3, 0:2)

V obou skupinách hrají týmy jak o prestiž, tak o nasazení do play off. Vyřazovací část mužstva odehrají opět pouze v rámci svých krajů.

Branky: 4. Vaňo (Jakubec), 28. Jakubec (Voříšek) – 1. Augustin (T. Prachař, Pavlovský), 16. Plášek (Polodna, Veverka), 24. Augustin (Pavlovský, Fúzik), 28. Fúzik (Pavlovský, Sedlák), 34. Pavlovský (Schejbal, Augustin), 48. Fúzik (Pavlovský, Sedlák), 53. T. Prachař. Rozhodčí: Čížek – Švejda, Landsmann. Vyloučení: 11:13. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Diváci: 305.

Poslední utkání 2. kola Chrudim – Choceň bylo odloženo na středu 5. ledna 2022.

8. Jaroměř 2 0 0 0 2 3:18 0

Příští program – neděle 12. prosince, 17:00: Nový Bydžov – Choceň, Jaroměř – Česká Třebová, Náchod – Litomyšl, Nové Město nad Metují – Chrudim.

Hokejisté pardubického Dynama si na vlastním ledě proti Plzni připsali cenné dva body.
Poulíček: Nájezdy trénujeme i zábavnou formou. Co mám v hlavě, to myslím funguje

Ani druhé dějství skupiny B nenudilo. Vždyť ve třech duelech padlo 29 branek. Pokaždé se z vítězství radoval hostující celek a na první příčku po zasloužené výhře v Opočně vyskočili hokejisté Třebechovic.

Polička – Hlinsko 4:5 (0:1, 2:2, 2:2)

Branky: 22. Martinů (Kunstmüller, Zobač), 30. Krajíček (Pazourek), 43. Jindra (Kunstmüller), 54. Kunst-müller (Nunvář) – 1. Cejpek (Adolf), 27. Chvojka (Lenoch, Kulhánek), 35. Cejpek (Bříza), 46. Beneš (Cejpek), 57. Fink (Cejpek). Rozhodčí: Kolář – Kopecký, Hájková. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 69.

Opočno – Třebechovice 4:6 (1:3, 2:3, 1:0)

Branky: 18. Mlateček (Polej), 27. Polej (Kubeček), 29. Sajdl (Křeček), 46. Srpek – 4. Jušta (Wolf), 12. Beránek, 16. Matouš (Plíhal, Javůrek), 25. Šeda (Javůrek), 26. Jušta (Drašnar, Wolf), 29. Vik (Hanousek). Rozhodčí: Petr – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 3:8. Bez využití. Diváci: 100.

Lanškroun – Moravská Třebová 4:6 (1:1, 2:3, 1:2)

Branky: 12. Pirkl (Pejcha), 37. Vogel (J. Moučka), 38. Mann (Pirkl, Kužílek), 53. Křivohlávek (Švub) – 20. Filip (Šíp), 23. Marek (Filip), 28. Blaháček (Krč, Cach), 33. Dubovčí (Cach), 52. Krč (Cach, Faltus), 59. Čikl (Krč). Rozhodčí: Vrba – Pešková, Matějka. Vyloučení: 5:6. Využití 3:1. Diváci: 90.

1. Třebechovice 2 2 0 0 0 10:6 6
2. Hlinsko 2 1 1 0 0 13:11 5
3. Lanškroun 2 1 0 0 1 10:7 3
4. Mor. Třebová 1 1 0 0 0 6:4 3
5. Opočno 2 0 0 1 1 11:14 1
6. Polička 2 0 0 0 2 6:9 0
7. Trutnov 1 0 0 0 1 1:6 0

Příští program – neděle 12. prosince, 17:00: Moravská Třebová – Opočno, Polička – Trutnov. 17:30: Hlinsko – Třebechovice.