VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Východočeské týmy v základní části I. hokejové ligy

Východní Čechy - Ohlédnutí trenérů východočeských týmů po základní částí I. ligy.

10.12.2008
SDÍLEJ:

Trenér Vladimír Jeřábek.Foto: Petr Kraus

HC Vrchlabí
(3. místo - 68 bodů)

Vrchlabí -Točení čtyř formací a kvalitní brankářská dvojice. To je podle trenéra hokejistů z Krkonoš VLADIMÍRA JEŘÁBKA skryto za velmi úspěšným vystoupením horalů v základní části. Vrchlabí drží třetí místo!

Je to pro vás překvapení, kde se v tabulce nacházíte po třiceti odehraných kolech soutěže?
Asi jo. I když my se na těchto místech pohybujeme už delší dobu, takže pro nás to zase takové překvapení není. Kdyby nám to někdo řekl před sezonou, asi by to překvapení bylo.

Jaká byla vaše prognóza na umístění před začátkem sezony, kde by se Vrchlabí mohlo nacházet v šestnáctičlenné soutěži?
Takové naše přání bylo, že jsme se chtěli pohybovat do osmého místa, abychom předkolo začínali doma.

Vidíte a teď to vypadá, že ho ani hrát nebudete muset.
Momentálně ano, ale ještě není konec. (přidá na hlase) Pořád je před námi šestnáct zápasů, což je v tříbodovém systému hodně. Hrajeme ale poměrně dobře. Máme sílu, protože zápasová zátěž je rozložena na čtyři útoky, což je důležité. Takže by to mohlo vyjít.

Co si myslíte o frázi, že druhá sezona bývá pro nováčka nejtěžší. Ve Vrchlabí to snad funguje obráceně?
(začne se smát) To jsme před sezonou říkali. Možná i schválně, aby si hráči nemysleli, že to půjde samo. Já tvrdím to, že tam, kde jsme v tabulce, jsme díky tomu, že jsme vyhráli v první části hodně zápasu tříbodově venku. Získali jsme body, chytli jsme nějaké místo nahoře v tabulce, kde jsme se potom udržovali. Hráči si začali mnohem více věřit.

Jakou hrou se Vrchlabí v tabulce dostalo na přední příčky?
Tím, že jsme stále mohli hrát na čtyři útoky. Já nerozděluji mužstvo na lepší hráče a horší hráče.Vtýmu však máte kluky, kteří hrají víc přesilovky a tak dále. A právě tím, že se do hry zapojili i další, tak i tito hráči měli v závěrech zápasů více sil. Navíc tím, že jsme hráli stále na čtyři pětky, se i několikrát stalo, že hráč ze čtvrtého útoku nebo obrany přešel klidně do první formace. Neměli jsme až takový rozdíl v trénovanosti a výkonu. Další věc je ta, že hráči ze čtvrtého útoku mohli hrát v pohodě oslabení, což je pro mužstvo velká pomoc. A v neposlední řadě nám výborně zachytali oba gólmani. Tomáš Štůrala a Petr Ševčík tvoří dobrou brankářskou dvojici.

Máte co vytknout vašemu týmu po základní části?
Výtky jsou vždycky. Kdyby nebyly, tak jsme první a mámemaximální počet bodů. To je hokej, hra chyb, hra individuálních schopností hráčů… Když jsou nějaké výtky, tak si je rozebereme a jedeme dál. V poslední době jsme měli slabší první třetiny, kdy jsme nehráli s takovým nasazením. Sezona je ale tak dlouhá, že každé mužstvo se dostane do problémů.

Která porážka, i když jich moc nebylo, vás mrzela nejvíce?
Asi hned ta druhá, po Jihlavě doma s Berounem. Na druhou stranu byla ale účelná, protože jsme pak udělali šňůru zápasů.

Středečnímzápasem v Třebíči se před vámi otevírá nadstavbová část „sudá – lichá“. Udržet stávající pozici, to asi bude váš cíl, že?
Ano. Musíme ale hrát dál tak, jak hrajeme. Jít zápas od zápasu. Sbírat body a sáčkovat je, dokud to půjde. Co a jak bude, můžeme začít řešit až po čtyřicátém šestém kole.

Během základní části jste si vyzkoušeli, jaké je to vést první ligu. Nechtěli byste si to ještě zopakovat?
To nevím. (povídá s úsměvem) My na to ale ani nemyslíme. Vím, že fanoušci by si to přáli, ale ať si tam je Brno, ať si tam je kdokoliv. Před sezonou jsem říkal, že se s námi nepočítá moc, ale že budeme škodit. A tvrdím to dál. Nepotřebujeme někam šplhat, my potřebujeme neprohrávat, hrát obětavě a ze zajištěné obrany. Když budeme myslet na první místo, budeme chtít útočit a z brejků dostaneme góly.

HC Chrudim
(5. místo - 51 bod)

Chrudim -Prvoligový nováček patří zatím k nejpříjemnějším překvapením soutěže. Spokojenost proto při hodnocení po základní části neskrýval ani trenér MARTIN HOSTÁK.

Po základní části jste pátí. Jak jste s tímto umístěním spokojen?
Myslím si, že asi nikdo nečekal, že po 30. kole budeme coby nováček na pátém místě, takže můžuodpovědět jedním slovem – maximálně! Určitě je to velmi lichotivé.

Které dosavadní zápasy byste vypíchl jako povedené?
Nám hodně pomohlo vítězství v Chomutově po velmi dobrém výkonu. Do té doby jsme byli takoví rozháraní. Byl to určitě jeden z našich nejcennějších skalpů. Další jsou výhry v Hradci Králové, což pro mne coby tamního rodáka bylo obzvlášť příjemné, a v neposlední řadě i ve Vrchlabí. Těch dobrých střetnutí bylo naštěstí víc.

A na která byste pro změnu nejraději zapomněl?
Nevyvedly se nám oba zápasy s Třebíčí, hlavně ten domácí jsme s nimi měli dobře rozehraný. Pak se nám nedařilo ani v Olomouci.

Které mužstvo na vás udělalo největší dojem a které vás naopak svými výkony trochu zklamalo?
Jediný tým, s kterým jsme nezískali v základní části body, je Ústí nad Labem. Ale těžko vyzdvihovat jeden celek, účelně hraje třeba Vrchlabí, to nevypustí nic. Ústí však na mě působilo nejkompaktnějším dojmem, proti nám hrálo velmi dobře a příliš šancí nám nedávalo, takže asi Ústí. A kdo mě nejvíc zklamal? Není tam nikdo, koho bych tímto mohl označit. Spíše jsem překvapený, kolik zápasů je vyrovnaných a kolik týmů dokáže hrát hezký hokej. Mne jen těší, že kromě zmíněného Ústí jsme dokázali s každým soupeřem bodovat.

S jakým cílem vstupujete do následující nadstavbové části?
Máme relativní pohodu v týmu, nemáme moc zraněných hráčů (to musím rychle zaklepat), takže jdeme do nadstavby s cílem pokračovat v dosud předváděné hře. Pokusíme se bodovat v každém zápase a udržet se tak v klidném středu tabulky, který se už teď zdá být docela reálný. Ale pozor! Musíme stále zůstat nohama na zemi, nevznášet se v oblacích a myslet si, že pátí už zůstaneme. Naopak, musíme pracovat dál. Když si to všichni kluci uvědomí a budeme všichni makat tak jako doposud, určitě ještě nějaké body získáme a budeme přibližně tam, kde jsme teď, to je ve středu tabulky.

Na čtvrtý Chomutov ztrácíte deset bodů, navíc se s ním v nadstavbě dvakrát utkáte. Neplánujete atak na čtvrtou příčku, zajišťující přímý postup do čtvrtfinále play off?
Naděje zde sice je, ale spíše teoretická. A vůbec nesdílím euforii, že bychom mohli pomýšlet na první čtyřku. Čtyři mužstva z čela tabulky jsou o třídu výše než všechna ostatní, a myslím si, že s přibývajícími zápasy se to bude stále více projevovat. Já bych se stále spíše koukal dolů, k dvanáctému místu, a raději bych se zaměřil na náš předsezonní cíl, čímže je vůbec samotný postup do play off.

Kolik si myslíte, že bude k postupu do vyřazovací části potřeba bodů?
Těžko říct. Před sezonou jsem si myslel, že tak 55 bodů. Bude hodně záležet na tom, jak právě ta první čtyřka bude hodně rozdávat. Pro takovou úplnou jistotu bych si představoval mít 60 bodů, to by mělo bohatě k umístění do dvanáctého místa stačit.

Jaké hráče byste vyzdvihl, pochválil, že táhnou kádr?
Jsem moc rád, že do mužstva přišli před sezonou zkušení hráči Martinec a Toužimský, ti určitě kádr zvedli a jako posily se osvědčili. Nerad bych ale vyzdvihoval jednotlivce, protože hokej je kolektivní hra a vždycky se někomu daří více, někomu méně, a ti ostatní to za nějmusí zatáhnout. Spíše si myslím, že spousta kluků se za tu dobu, co jsem u mužstva, zlepšila, a jako celek jsme se trochu přiblížili mé představě, jakou mám, abychom hráli.

A co vzkážete fanouškům?
Chrudim si musí zvyknout na to, že se zde chodí na hokej, nebojím se říct na dobrý hokej. Ve městě začal být o hokej zájem, diváci našli na zimní stadion cestu. Já bych byl rád, kdyby se to stabilizovalo a bylo to čím dál lepší. My k tomu můžeme přispět jen svými výkony.

HC VCES Hradec Králové
(6. místo - 46 bodů)

Hradec Králové -Jsou šestí, až za Vrchlabím a Chrudimí. A to se nečekalo. „Samozřejmě, že bychom byli nejradši první. Ale ještě není konec, my se o lepší umístění porveme,“ říká po skončení základní části první hokejové ligy hradecký trenér PAVEL PAZOUREK. Jeho tým se během třiceti kol potýkal s rozsáhlou marodkou. V obranné linii vystřídal patnáct hokejistů! „S tím jsem ještě nesetkal. Snad jsme si smůlu už vybrali,“ věří zkušený trenér.

Šestačtyřicet bodů, šesté místo. Je to hodně, nebo málo?
Mohli jsme mít víc bodů, ale třeba i míň. Počet bodů bych až tak nehodnotil. Začátek se nám povedl, odehráli jsme vydařené zápasy. Pak nás bohužel postihla směsice různých zranění. V Brně se zranili Moskal a Volráb a od té doby jsme ztratili zápasy, které jsme měli dobře rozehrané. Tam jsme promarnili i docela slušný náskok na střed tabulky.

Nemyslíte, že i tak měl tým na víc, než předváděl?
Pokud jsme kompletní, tak máme sílu. To jsme nakonec už několikrát potvrdili. Ale v základní části se nám sestava rozpadla, hráli jsme na pár hokejistů, kteří byli enormně přetěžovaní.

Když se ohlédnete, jaký zápas vám nejvíce leží v žaludku? Je to derby s Vrchlabím?
To ani ne, tam nás poškodil rozhodčí. Navíc Vrchlabí je silné s vyrovnanými čtyřmi pětkami. Mě spíš mrzí zápas v Havířově, kde jsme deset minut před koncem vedli o dvě branky. V tabulce pak je taková ztráta hodně znát.

Zdravotní komplikace vás postihly především v obraně, vždyť za třicet kol jste vystřídali patnáct obránců. To je obrovské číslo…
Já jsem se s tím ještě nikdy nesetkal. (přemýšlí) Pamatuji si tak na tři velká zranění za rok. A nám vypadlo v jednu chvíli až šest obránců. Jeli jsme do Brna, a další dvě vážná zranění. Tohle prostě opravdu nepamatuji. (kroutí hlavou)

Na druhou stranu je lepší řešit problémy se sestavou v listopadu, než třeba zkraje února.
To určitě. Kdyby to bylo v závěru soutěže, tak by to bylo daleko bolestnější. Utěšuji se tím, že jsme si to vybrali teď a v klíčových momentech se nám zranění vyhnou.

Těšíte se, až budete mít konečně plnou kabinu?
(usmívá se) Moc. Ale už se nám někteří kluci postupně uzdravují. V sobotu už hrál Volráb, proti Mostu by mohl nastoupit Burian, za chvilku začne Lesák. Všichni se však musejí rozehrát, dohnat manko. Každopádně tyhle návraty pomohou psychice mužstva.

Blíží se tedy zase doba, kdy budou mít všichni z Hradce respekt?
Snad jsme ani teď nebyli tak špatní. (směje se) Myslím si, že nikdo si tady nemohl příliš „pískat“. Ale souhlasím s tím, že budeme silnější.

V tabulce jste pod Vrchlabím i Chrudimí. Štve vás to?
Jsme sportovci, takže bychom nejradši byli první. Byla chvíle, kdy jsme měli blízko ke čtvrtému místu. Ale ještě není konec,myse porveme o lepší umístění. Je třeba se dostat do předkola, a pokud budeme zdraví, tak zahrajeme dobrý hokej. Vím, že jsme schopni porazit kohokoliv.

Domácím zápasem s Mostemodstartujete šestnáctikolovou nadstavbovou část. Co bude prioritou? Páté místo, nebo stabilizace sestavy?
Především se potřebujeme udržet na současných pozicích. Všechna utkání jsou těžká, obzvlášť s blížícím se koncem soutěže. Pořád se dáváme do kupy. Potřebujeme navrátilce zase zapracovat do sestavy. Soustředíme se na domácí zápasy, které bychom měli zvládnout. To znamená s Mostem, Jihlavou, Vrchlabím. A to nebude vůbec jednoduché. Když polovinu zápasů vyhrajeme, tak budu spokojený.

Podrobné statistiky si prohlédněte ve středečním vydání Hradeckého deníku (10. prosince 2008)!

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Výroba - Výroba Obsluha strojů 18 000 Kč

Obsluha lakovacích zařízení na povrchovou úpravu kovů a jiných materiálů PŔÍPRAVÁŔ/-KA NA LAKOVNU VOZŮ BMW. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PŘÍPRAVÁŔK/-KA NA LAKOVNU VOZŮ BMW, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, - Požadujeme: vyučení v oboru lakýrník, praxe v oboru, samostatného, aktivního člověka s dobrým přístupem k práci, který sám aktivně řeší vzniklé problémy, nebo jim předchází, velký důraz na preciznost a kvalitu prováděných prací, řidičský průkaz sk. B, sdílet smysl pro preciznost a kvalitu, - Nabízíme: zázemí stabilní společnosti, která stále roste a pracuje na kvalitě. Byli jsme vyhlášení, několikrát nejlepší prodejce BMW v ČR, pravidelná odborná školení na nejnovější technologie a pracovní postupy, spravedlivé mzdové ohodnocení dle vaší výkonosti a kvality a motivační odměny dle plnění strategických cílů společnosti, parkování pro zaměstnance,, možnost zajištění objednávky obědů, denní místnost pro klidné strávení polední pauzy,, možnost dalšího vzdělávání - odborná školení, 100,- Kč stravenky, 1x týdně občerstvení s kávou na pracovišti, firemní akce, teambuilding, roční odměny, slevy na veškeré firemní výrobky a služby (produkty, náhradní díly, servis, půjčování a mytí aut, oblečení, doplňky - Lifestyle), - Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky, - V případě zájmu zasílejte strukturovaný životopis na email: personalistikahradec@stratosauto.cz. Pracoviště: Stratos auto, spol. s r.o., Bratří Štefanů, č.p. 1002, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Ivana Michálková, +420 495 709 123.

Výroba - Chemičtí technici projektanti, konstruktéři a 26 000 Kč

Chemičtí technici projektanti, konstruktéři a pracovníci v příbuzných oborech PŘÍPRAVÁŘ/-KA VÝROBY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PŘÍPRAVÁŘ/-KA VÝROBY, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, - Náplň práce: zpracování výkresové dokumentace do firemního softwaru, tvorba dokumentace a její zadání do výroby, vedení skladu distančních prvků a evidence kari sítí, - Požadujeme: středoškolské odborné vzdělání se stavebním zaměřením, ukončené vzdělání, orientace ve stavebních i statických výkresech, schopnost samostatného řešení problémů, organizační a komunikační schopnosti, odpovědnost, trpělivost a důslednost, aktivní přístup, ochota práce v týmu a pečlivost, časová flexibilita, velmi dobrá uživatelská znalost práce na PC (MS Office, formáty .pdf, .dwg), řidičský průkaz skupiny B, - Nabízíme: 13. plat, benefity v rámci programu Gallery Beta (měsíční výkonností prémie), stravovací poukázky, 5 týdnů dovolené, zdravotní volno (1-3 dny), pracovní oblečení a obuv, náborový příspěvek (pro ty kdo zaměstnance doporučí), - V případě zájmu zašlete životopisy s průvodním dopisem na e-mail: horakovajana@feri-hk.cz, - Akceptujeme pouze životopisy s průvodním dopisem. Pracoviště: Feri, s.r.o.:, Kampelíkova, č.p. 881, 500 04 Hradec Králové 4. Informace: Jana Horáková, .

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 15 000 Kč

Číšníci a servírky ČÍŠNÍK, SERVÍRKA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: ČÍŠNÍK, SERVÍRKA, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned nebo dle domluvy, - Požadujeme: spolehlivou osobnost se zájmem o stálou práci v restaurci, pozitivní přístup k hostům, zájem o sebevzdělání v oboru, - Výhodou: vyučení v oboru, praxi v oboru, AJ na komunikativní úrovni, - Náplň práce: obsluha hostů restaurace a práce s tím spojené, - Nabízíme: stravování za zvýhodněnou cenu, systém zaměstnaneckých benefitů, práci v turnusech, , - V případě zájmu nás kontaktujte e-mailem: jirasek@restaurace-jachta.cz (zašlete životopis a motivační dopis). Pracoviště: Jachta hk s.r.o. - restaurace v hradci králové, Československé armády, č.p. 300, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Antonín Jirásek, .

Administrativa - Certifikovaný pracovník 25 000 Kč

Centrální výběrová řízení a.s. Stabilní, velká společnost, se stovkami zaměstnanců, s profesionálním přístupem a zázemím, hledá pracovníky pro vyplňování přihlášek do výběrových řízení domácností. Práce v terénu i v kanceláři. Rozsáhlý motivační program a odměny. Možnost rychlého kariérního růstu. Program na osobní rozvoj a vzdělávání zdarma. Služební vozidlo i pro soukromé účely. Práce pro teamové hráče a pro ty, kteří se baví v dobrém kolektivu. Nabízíme: stabilitu a rozvoj. Práci v kolektivu všech věkových kategorií. Školení a společné akce pro utužení kolektivu. Bonusy. Odměnu za doporučení nového kolegy. Požadujeme: výbornou znalost českého jazyka. Základní znalost práce na PC. Spolehlivost a zodpovědný přístup. Časovou flexibilitu. Nástup ihned.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Přístroj, který provádí spojení obrazu ze sonografie (vlevo) a magnetické rezonance (vpravo). Červená linie zobrazuje prostatu a modrá podezřelé ložisko z karcinomu.

Odborníci si posvítí na nádory prostaty

Okresní přebor ve fotbale: Kosičky - Červeněves.
3

V závěrečném kole se hrálo bez červených

Kontrola odhalila prohřešky cizinců

Královéhradecko, Rychnovsko - V uplynulých dnech si cizinecká policie spolu s Celní správou posvítila na cizince pracující v průmyslové zóně na Rychnovsku. Kontrolám se jich nevyhnula zhruba třicítka.

Fotbalové duely v okrese nabídly pestré výsledky

Hradecko - Fotbalové soutěže OFS Hradec Králové ve výsledcích a tabulkách:

Nepoučitelná seniorka tentokrát přepadla zlatnictví

Hradec Králové - Před půl rokem si 65letá seniorka přišla s umělou pistolí v ruce „vybrat“ peníze na jednu z poštovních poboček v Hradci Králové. Tehdy po necelém měsíci policie loupeživou seniorku chytila. Starší žena si však nedala říci a před několika dny se pokusila přepadnout v centru krajského města zlatnictví. Pomoci jí měly plastová pistolka a šátek přes obličej.

Devatenáct vězňů z Valdic získalo výuční list

Královéhradecko, Valdice - V jedné nejpřísnějších věznic v Čechách v úterý skládalo 19 odsouzených závěrečné ústní zkoušky oboru obráběč kovů. Všichni získali po dvouletém studiu a závěrečných písemných testech, praktických a ústních zkouškách výuční list. Absolventi pak mají šanci být pracovně zařazeni do provozu věznice, například do údržbářských dílen.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT