I. liga

SO 18.00: HC Vrchlabí (2. místo, 92 body) – HC VCES Hradec Králové (6. místo, 68 bodů).

Letošní bilance derby je zatím příznivější pro Vrchlabí. Paradoxní je, že oba východočeské souboje horalé vyhráli na ledě soupeře (5:2, 2:0). Naopak Hradec se z výhry 2:1 radoval pod Krkonošemi.

Před čtvrtou bitvou se v lepší formě nachází družina trenéra Pazourka, která vyhrála pět utkání v řadě. „My však dnes budeme hrát také lépe, protože s lepším soupeřem roste i náš výkon,“ říká vrchlabský trenér Vladimír Jeřábek. Jeho tým se po Novém roce trochu trápil, ovšem poslední dva výsledky ukázaly vzestup formy. Krkonošská parta porazila Kadaň a ve středu zvítězila vysoko 6:3 na ledě Havlíčkova Brodu.

Největší pozor si dnes v DD Elektromont aréně musí dát na hradeckého kapitána Jaroslava Roubíka. „On a Koudelka jsou hráči, kteří táhnou svoje lajny. Velmi záleží na jejich formě. Tým je poskládaný kolem nich,“ ví Jeřábek.

Do derby půjdou horalé s posilou, kterou je útočník Radek Hubáček, jenž pod Krkonoše přestoupil z Poruby a Vrchlabí se upsal na dva roky. Do sestavy se po odpykání trestu vrací i obránce Wagenhoffer a z Mladé Boleslavi by snad měl být k dispozici i Gajovský. Chybět budou naopak nemocný Rod a zraněný Vála, který nastoupí až do play off.

Po středečním výhře nad Chrudimí 3:2 v prodloužení je Hradec připraven o body obrat i dalšího konkurenta z východočeského regionu. „Očekávám podobný zápas. I když Vrchlabí je dravější, agresivnější tým,“ oceňuje kvality soupeře hradecký lodivod Pavel Pazourek.

Hradci se venku v poslední době výjimečně daří, na cizích kluzištích vyhrál už čtyři zápasy v řadě (Brno, Beroun, Most, Jihlava). „Venku hrajeme dobrý hokej, umíme podržet puk a vyrazit do brejku. To nás zdobí. Přijde mi to, že venku vyhráváme snadněji,“ přiznává trenér.

Hradečtí mají prakticky jasné šesté místo, během závěrečných čtyř kol jim stačí posbírat tři body k pojistce. Přijde tedy čas zkoušení před blížícím se předkolem play off? „Do Vrchlabí ještě nic nechystáme. Ale určitě to v dalších utkáních nastane. Je možné, že necháme i některé klíčové hráče odpočinout,“ říká Pazourek, který pod Krkonošemi nebude moci počítat s Koudelkou (záda). V brance dostane šanci v rámci „rotačního programu“ Koutský.

SO 18.00: HC Chrudim (5. místo, 76 bodů) – KLH Chomutov (4. místo, 88 bodů).

Předposlední domácí utkání nadstavbové části sehraje chrudimský nováček proti ambicióznímu kandidátovi na postup do extraligy, se kterým má však příznivější vzájemnou bilanci. V Chomutově nejprve překvapivě vyhrál 3:1, a odstartoval tak sérii úspěšných výsledků, v odvetě zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech, aby naposledy odjížděl z Chomutova s prázdnou po porážce 2:3. „Docela si na ně věříme. Doufám, že nějaké body urveme i nyní,“ říká chrudimský útočník Pavel Beránek, který v předvečer zápasu oslavil jednatřicáté narozeniny. Jakýkoliv bodový zisk by nováčkovi přiblížil páté místo tabulky, které už několik týdnů překvapivě drží. „Chceme páté místo udržet, proto zbytek nadstavbové části nehodláme nijak vypouštět,“ ujišťuje Beránek.

II. liga

NE 17.00: HC Trutnov (13. místo, 38 bodů) – HC Junior Mělník (9. místo, 42 bodů).

Pro domácí hokejisty další důležité utkání s ohledem na postup do play off. Před sedmnáctým Sokolovem, který v současné době drží v rukách Černého Petra, má náskok pouze šesti bodů. Výhrou v zítřejším souboji by tak mužstvo trenéra Plodka udělalo další krok na cestě do vyřazovacích bojů.

(bog, šp, pn)