Nejzaměstnanější muž v zápase? Jednoznačně hradecký gólman Jaroslav Pavelka. Pochytal toho mnoho. Kromě spousty nebezpečných střel zlikvidoval v první třetině také samostatný nájezd Martynka. Nestačil jen na ránu Guly. Ta ale naštěstí znamenala pouze vyrovnání, protože se krátce před tím prosadil po ojedinělé akci Kukumberg. Přihrávka Červeného měla oči a jeho parťák pohotově zavěsil.

Hradečtí mohli Pavelkovi děkovat také v úvodu druhé dvacetiminutovky. Jeho skvělý reflex a přesně položený beton zabránil ve skórování Černému. Podobně ztroskotal jeho spoluhráč F. Pavlík. Do vedení mohli jít naopak Východočeši. Osamocený Potulny ale ve stoprocentní příležitosti nechal vyniknout vyrážečku litvínovského gólmana. V zakončení následně propadl i Červený.

Svěřenci Václava Sýkory překlopili misky vah ve 49. minutě, kdy se před brankou nejlépe zorientoval dorážející Jarůšek. Těsně před koncem si však slabší chvilku vybral Pavelka (2:2). Prodloužení nerozhodlo, v nájezdech slavil úspěch Litvínov.

Litvínov - Hradec Králové 3:2 sn

Fakta - branky:14. Gula (R. Hanzl), 58. Lukeš (Gula, V. Hübl) – 10. Kukumberg (Červený, Köhler), 49. Jarůšek (Potulny, Dietz), rozh. nájezd Hanzl. Rozhodčí: Hejduk, Souček – Lhotský, J. Svobod. Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 0:0.
HC Verva Litvínov: Janus – Gula, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Sörvik – Nejezchleb, V. Hübl, Lukeš – Martynek, R. Hanzl, J. Černý – M. Hořava, K. Reichel, Trávníček – Jurčík, M. Hanzl, T. Doležal. Trenéři: Rulík, D. Stránský a Šlégr.
Mountfield Hradec Králové: J. Pavelka – Štajnoch, Gregorc, Čáp, Dietz, Pláněk, Vydarený – Bednář, Džerinš, Dej – Jarůšek, Potulny, Šimánek – Köhler, Kukumberg, Červený – Bulík, T. Knotek, R. Pavlík. Trenéři: V. Sýkora, Hynek a T. Martinec.