Hradec odjel na sever Čech bez Jaroslava Kudrny. Jednu z klíčových postav týmu postihla viróza. Přesto bylo už po první třetině jasno, kdo si připíše body do tabulky. Mistra načal po deseti minutách pohotovou střelou Courchaine – 0:1. Hosté tlačili dál a brzy se dočkali pojištění náskoku. V 16. min. překonal Horáka rychlým švihem Vantuch – 0:2. Litvínov byl zákonitě na dně. Ještě hůře mu bylo v 18. min., kdy po další skvělé souhře skóroval Bednář – 0:3.

Horáka nahradil v brance Janus, Litvínov se lepšil, ale měl smůlu. Ve 26. minutě byl zcela sám po závaru před brankou v šanci Martynek, ale v tisíciprocentní šanci trefil jen tyč. Podobně selhal o chvilku později Jánský, když tváří v tvář Kacetlovi neproměnil. Skvěle chytající hradecký gólman postupně likvidoval další šance. Ve 34. minutě zneškodnil třeba Skleničkovu ránu v přesilovce. Hradec tak šel do šaten před poslední třetinou s pohodlným tříbrankovým náskokem.

A v závěrečné části opět přidal plyn. Před Janusem to pořádně vřelo a brzy se měnilo i skóre. Ve 49. min. se po spolupráci se Šimánkem trefil Ihnačák – 0:4. Domácí dosáhli na čestný úspěch díky Lukešovi (1:4), ale záhy ještě odpověděl Červený – 1:5.

Litvínov - Hradec Králové 1:5 (0:3, 0:0, 1:2)

Fakta – branky a nahrávky: 59. Lukeš (Hübl, T. Pavelka) – 11. Courchaine (Ihnacak), 16. Vantuch (Čáp), 18. Bednář (K. Pilař), 51. Ihnacak (Šimánek), 60. Červený. Rozhodčí: Hrubý, Pešina – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. Diváci: 4275.
HC Verva Litvínov: L. Horák (18. Janus) – Chaloupka, Kubát, F. Pavlík, Z. Sklenička, T. Pavelka, Frolo – Jánský, Hübl, Lukeš – Martynek, R. Hanzl, Trávníček – Písařík, Piroš, Gerhát – Válek, Smolka, Jurčík. Trenéři: Rulík, Weissmann a Šlégr.
Mountfield Hradec Králové: Kacetl – Pláněk, Vydarený, Pilař, Čáp, Dietz, Jank, Hronek – Rousek, T. Knotek, Šimánek – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnacak, Courchaine – Köhler, Vantuch, Kopta. Trenéři: Draisaitl a Martinec.