Tipsport extraliga

HC Energie Karlovy Vary (7. místo, 29 bodů) - HC Dynamo Pardubice (1. místo, 49 bodů, 71:41). Zítra 17:30.

Psal se rok 2010, kdy v play off navrátilec Dominik Hašek uzamkl svoji klec a se spoluhráči před sebou vyhráli dvanáct utkání v řadě. Na konci spanilé jízdy vyřazovacími boji čekal na Pardubice za odměnu pátý mistrovský titul. Historický zápis se nyní mocně otřásá v základech.

„Abych řekl pravdu, tak tohle vůbec neřešíme. Všichni vědí, že máme dobrou šňůru. Jdeme zápas od zápasu. Když plníme do detailů pokyny tak to přináší úspěchy,“ říká útočník David Cienciala.

Na cestě za jeho, zatím dorovnání svěřenci Radima Rulíka zdolali daleko těžší kalibry než Karlovy Vary. Na svých hokejkách mají cenné venkovní zářezy Třince, Sparty a naposledy Vítkovic.

V prvním vzájemném utkání sezony Západočeši šokovali žhavého adepta na titul výhrou 4:2. Navíc před jeho diváky. Přitom v první polovině tahali za kratší konec, když dvě branky ztráceli. Pak už neinkasovali.

„Nedával bych tomu nějakou velkou váhu. Musíme hrát jako v posledních zápasech. Prezentovat se naší hrou, která nás zdobí,“ odmítá nějaké myšlenky na domácí pokoření útočník David Cienciala.

Karlovarští jsou ale protivníkem, jehož houževnatý styl nesedí nikomu.

„Očekávám strašně bruslivý zápas. Vary hrají na rychlé protiútoky. Jsou na tom velice dobře bruslařsky. Vletí do nás a bude se hrát v ohromném tempu,“ míní povoláním nahrávač, který dodává: „Musíme hrát od začátku s vysoký nasazením a hlavně nezaspat start jako ve Vítkovicích. Tomu jsme se ostatně věnovali na tréninku.“