V dresu Pardubic jste se vrátil na hradecký led, kde jste vyrůstal. Jaké to bylo?
Už to nějakých pár let, co jsem tu naposledy hrál, bude. Byla to pro mě trochu nostalgie, ale každopádně jsem si to moc užil. Hodně pomohla i skvělá atmosféra v hledišti.

Dal jste první gól Dynama na celém Mountfield Cupu. 
Dostal jsem přihrávku do jízdy na vlastní polovině, byl jsem celkem rozjetý, tak jsem se jen snažil nacpat před obránce a bekhendem to zakončit nad beton gólmana Lukeše. Naštěstí se to povedlo.

Jak vidíte svoji hokejovou budoucnost? Budete pokračovat v Pardubicích?
To v tuhle chvíli není otázka na mě, ale na pardubické vedení. Samozřejmě bych moc rád zůstal. Zkoušku v Dynamu beru jako skvělou příležitost zabojovat o šanci v extraligovém klubu. Snažil jsem se do každého zápasu dát maximum, ale pokud to nevyjde, tak to budu brát jako výbornou zkušenost a zároveň dobrou přípravu pro jiné angažmá.

Nedávno jste se vrátil z inlinového MS v Barceloně se stříbrnou medailí na krku. Z českého týmu jste měl dokonce nejvíc kanadských bodů. Je to sice trochu jiný sport, ale pomohlo vám MS v nějakém ohledu i vzhledem k Mountfield Cupu?
Stoprocentně mi to pomohlo v sebevědomí. Tím, že mi to tam padalo, tak si teď víc věřím i na ledě. V Barceloně navíc byly hodně náročné klimatické podmínky, při zápasech bylo obrovské vedro, takže to zároveň byla skvělá průprava po kondiční stránce.   (ach)