Necelý týden po vyřazení ve čtvrtfinále play off I. ligy Deník zhodnotil známkami jako ve škole výkony hokejistů HC VCES Hradec Králové. Nejlepší známku dostal velezkušený útočník Jiří Kadlec.

FILIP LUŇÁK 2

V základní části sám cítil, že to není ono. Nešlo mu to v nadstavbě. Pomoci od týmu se ovšem nedočkal a sám všechny požáry uhasit nestihl. V play off všechny kritiky umlčel parádní formou. „Užíval jsem si to,“ přiznal.

JAROSLAV PAVELKA 3
Třímá v něm velká budoucnost. Postupně by český reprezentant do osmnácti let a uvažovaná jednička týmu na dubnovém světovém šampionátu v Německu měl dostávat více šancí.

TOMÁŠ ALEXA 4
V šesti zápasech jen jednou pomohl týmu k vítězství. To je málo. Je snaživý, ale v Hradci mu pšenka asi nepokvete. Měl by zkusit štěstí jinde a nakopnout svoji kariéru.

ALEŠ KŘETÍNSKÝ 2

Po odchodu Roubíka a neochotě Koudelky mu na dres našili kapitánské céčko. Jeho slovo v kabině má stále větší a větší váhu. Zažil výbornou sérii s Třebíčí, dělal body. Slušná sezona šestatřicetiletého mazáka.

LUKÁŠ CHMELÍŘ 2
Před sezonou ohlásil příchod z Vrchlabí. Skromný borec, jenž svoji sílu neprojevuje v kabině, ale svými výkony na ledě. Je třeba říct, že nejlépe se cítil během základní části. Pak uvadal. V play off zase spolehlivý.

MARTIN TÁBORSKÝ 2-
Zranění, návrat, zranění, návrat. A tak pořád dokola. Pod vlivem opotřebované tělesné schránky zvažuje konec aktivní kariéry. Od příští sezony by klidně mohl stát na střídačce po boku Jiřího Mičky. Ale! V play off do svého zranění nejlepší bek Hradce. Chyběl by citelně.

OLDŘICH HORÁK 2-
Miluje hru do těla, avšak má v ní ještě značné rezervy. Na přelomu roku si vyzkoušel mistrovství světa do dvaceti let v Buffalu. Pak se postupně zapojil do hradecké sestavy. Je to muž budoucnosti.

JIŘÍ HENDRICH 3
Srdcař, patriot, který nevypustí jediný souboj. I na jeho formě se projevovaly prapodivné zdravotní neduhy. Spíš než na ledě, postával na střídačce a hecoval kamarády z týmu. V play off pak ukázal, že je nesmírně užitečný.

MARTIN VÁGNER 3
Od posily z Třince se čekalo více. Zejména bodů posbíral extraligou ostřílený bek pramálo. Nedá se hovořit o zklamání, jen se čekala výraznější role.

ZDENĚK ČÁP 3
V osmnácti letech stabilní člen základní sestavy. Talentovaný, drzý, nebojácný, ale nevyrovnaný. V play off překvapivě čekal dlouho na svoji šanci. Když ji dostal v druhém zápase v Chomutově, nevyužil ji. Pak už jen paběrkoval.

TOMÁŠ KLEMENT 3-
Zadák urostlé postavy na sobě musí poctivě pracovat. Do základu mu ještě něco chybí.

Nehodnoceni: Seidl, Popela, Karlík, Pánek, Červený, Nedbal, Musil, Kozák.

JIŘÍ KADLEC 1

Kde se to v něm bere? V devětatřiceti letech! Svým entuziasmem strhává mužstvo na ledě i v kabině. Ještě dlouho v paměti zůstane jeho třígólové představení ve čtvrtfinále proti Chomutovu. „Prostě jsem dobrej,“ řehtal se na celé kolo.

JAROSLAV ROUBÍK 1-
Do svého odchodu do Ústí nad Labem byl klasickým lídrem týmu. Pohyboval se v čele prvoligových statistik. V případě krachu extraligových plánů jeho nového zaměstnavatele by měl vyjednávat o nové smlouvě v Hradci.

ZDENĚK KUBICA 1-
Příjemné překvapení. Oživení. Tak se rve o místo v sestavě. Kubica začínal ve čtvrté řadě, postupně se cpal vzhůru. Není to kdovíjaký sběratel bodů, ale poctivý dříč. Se Záhorovským a Čermákem vytvořili nejnebezpečnější řadu.
MARTIN ZÁHOROVSKÝ 1-
Do Hradce zamířil po zlých angažmá v Olomouci a Zvolenu. Na východě Čech viditelně pookřál. Střílel důležité branky v play off, vymýšlel gólové situace. Tmel a duše třetí útočné formace.

MILOSLAV ČERMÁK 2
Zranění kolena mu zkřížilo plány v první polovině sezony. Jakmile borec, jenž prošel Růžičkovou školou ve Slavii, byl fit, na výkony to mělo blahodárný vliv. Ve vyřazovacích bojích obzvlášť platný.

PATRIK MOSKAL 2-
Prožil nejlepší ročník od příchodu do Hradce. Kouč Mička mu po odchodu Roubíka svěřil důležitou roli ve středu první formace. Popasoval se s ní solidně.

VÍT BUDÍNSKÝ 3
Ano, střelec to je. Ruce má šikovné jako málokdo. Opět se dostal nad hranici dvaceti branek v základní a nadstavbové části. Někdy mu chybí nasazení, bojovnost, vůle se poprat se zápasem, ve kterém se nedaří. Možná i proto nehraje extraligu.

MARTIN KOUDELKA 3
Po operaci ramene vtrhl do ligy jako uragán. Dva zápasy, šest bodů. Měl převzít štafetu po Roubíkovi, jenže se mu to nepovedlo. Obzvlášť v play off špatný. Jeden bod, žádný gól. Možná mu došly síly, velký tréninkový výpadek se musel projevit.

JAN HRUŠKA 3
Nebyla to bída, ale s nevšedním talentem, který mu osud nadělil, musí zacházet lépe. Je otázkou, jestli by mu nepomohla změna ovzduší. V Hradci je dlouho a motivace může být kamenem úrazu.

DANIEL VOLRÁB 4
Nepovedený rok. Osm branek během čtyřiačtyřiceti kol, v play off dvě upocené asistence. Možná se svezl s horší formou Koudelky, jenže právě od toho je na ledě, aby uměl osvědčenému tahounovi pomoct. To nedovedl.

LADISLAV JINDŘICH 3-
Když se dostal k Roubíkovi, předvedl, že čich na góly mu nechybí. Snažil se, bojoval, ale stále tam něco chybí.

JAN BERGER 3-
Dravec na bruslích, agresivní, líbivý styl. To je jeho. V příští sezoně musí dostat víc prostoru. Jen ať ukáže, jestli může být jedním z ofenzivních tahounů.

ONDŘEJ HRUŠKA 5
Sehrál čtyřicet zápasů, i když ve čtvrté lajně. Bilance? Žádný gól, tři přihrávky. Nebylo se čemu divit, že v play off neměl místo mezi dvanáctkou útočníků.

Nehodnoceni: Šejnoha, Macháň, Valášek, Půlpán, Havlíček, Březina, Malý.

POZNÁMKA: Hráči byli hodnoceni stejně jako ve škole: 1 – výborný, 2 – chvalitebný, 3 – dobrý, 4 – dostatečný, 5 – nedostatečný.