Zaprvé neprodloužil sérii čtyř vítězných duelů, které nasbíral před olympijskou přestávkou. Zadruhé poprvé v sezoně nestačil na soupeře s rytířem Vítkem ve znaku.

Tým byl přes porážku jen pár vteřin od toho, aby bylo potvrzeno jeho druhé místo po základní části soutěže. Třinec v Chomutově vyrovnal až šest vteřin před koncem, proto má ještě šanci sesadit Hradec. „Druhé místo je náš cíl,“ řekl před posledními třemi utkáními základní části útočník Bedřich Köhler. Splnit ho by nemělo být složité. Mountfield čekají ještě dvě utkání: V pátek přijede do Hradce Jihlava, v neděli se hraje derby v Pardubicích.

Zápas ve Vítkovicích rozhodly první dvě třetiny, kdy se domácí dostali do tříbrankového vedení. Skórovaly po dorážkách, Patrik Rybár se otáčel na spoluhráče, proč soky nepokryli. Mountfiled se zvedl až ve třetí třetině. Jenže toto povstání nakonec nepomohlo. Nejprve snížil po šikovné akci Andris Džerinš, poté se prosadil svým klasicky důrazem Michal Dragoun.

Domácí však zareagovali a dvě minuty před koncem definitivně rozhodl tvrdou ranou produktivní obránce Marek Hrbas.

Vítkovice - Hradec Králové 4:2

Fakta – branky: 14. Pytlík (Výtisk, Toman), 28. Dej (Lev, Trška), 30. Trška (Olesz, Dej), 58. Hrbas (Lev, P. Zdráhal) – 41. Džerinš, 53. Dragoun (Köhler, Cibulskis). Rozhodčí: Pavlovič, Pražák – Kis, Pešek. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 5505. Třetiny: 1:0, 2:0, 1:2.
HC Vítkovice Ridera: Bartošák – Sloboda, Klok, Baranka, Hrbas, Trška, Výtisk – Bartovič, Kolouch, Szturc – P. Zdráhal, Lev, Olesz – Dej, Š. Stránský, Kurovský – Pytlík, Jáchym, Toman. Trenéři: Petr a Trnka.
Mountfield Hradec Králové: Rybár – Gregorc, Zámorský, Cibulskis, Pláněk, Graňák, F. Pavlík, Vydarený – Jaroslav Bednář, Džerinš, Cingel – M. Látal, Koukal, Červený – Köhler, Dragoun, Berger – R. Pavlík, Kukumberg, Šimánek. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek a T. Martinec.

Výsledky a pořadí

Hokejová extraliga - další zápasy 50. kola: Liberec – Jihlava 2:1, Mladá Boleslav – Olomouc 3:4 pp, Chomutov – Třinec 3:2 pp, Pardubice – Litvínov 2:1, Kometa Brno – Plzeň 4:5 sn, Sparta Praha – Zlín 3:2.

1. Plzeň 50 27 7 9 7 169:117 104
2. Hradec Králové 50 25 7 7 11 141:96 96
3. Třinec 50 24 6 7 13 139:113 91
4. Vítkovice 50 26 3 5 16 153:115 89
5. Brno 50 22 6 9 13 142:114 87
6. Pardubice 50 19 5 6 20 121:134 73
7. Liberec 50 17 9 3 21 126:135 72
8. Olomouc 50 15 10 7 18 122:131 72