Před osmifinálovou sérií s Novou Pakou jim mnoho hokejových expertů nevěřilo. Trutnovští hokejisté nijak slavně neodehráli základní část sezony, zvedli se až v nadstavbě, kde však potkávali výsledkově slabší soupeře. Byly výsledky v oné druhé části mistrovského ročníku důkazem enormního zlepšení trutnovské formy? I taková otázka zaznívala před startem rozhodující fáze sezony.

V rivalském souboji mezi hokejisty Nové Paky a Trutnova padá nejvíc osmifinálových branek (5:4sn, 3:5, 4:5sn, 12:2).
Osmifinálové drama pokračuje. Všechny nerozhodnuté série jdou do pátého zápasu

Nyní už odpověď známe. Ano, byly. Trenér Řehák i samotní hráči před osmifinálovou bitvou hlásali, že od listopadu hrají dobře, že se jejich výkony zvedly a zaslouží si podporu fanouškovské obce. Té se jim i dostalo. Draci málem vyhráli už první zápas v Nové Pace. Vedli 4:1, leč ve výrazně oslabené sestavě duel ztratili po nájezdech.

Doma pak Trutnov sehrál skvělou partii a před 374 diváky vyhrál 5:3. Následoval další souboj na ledě soupeře. I tentokrát hosté prohospodařili tříbrankový náskok, v samostatných nájezdech ale uspěli a do druhé domácí bitvy si už nesli mečbol!

Trutnovskou arénu před čtvrtým soubojem zaplnilo pět stovek fanoušků lačnících po postupové pečeti, přišel však šok v podobě katastrofálního výkonu mužstva a ostudné porážky 2:12! Na sociálních sítích si o sobě hokejisté nepřečetli nic pěkného, kde kdo jim před pátým utkáním přisuzoval další debakl a vypadnutí.

Miroslav HorynaMiroslav HorynaZdroj: Petr ČepekChyba lávky! Podkrkonošský celek hodil poslední nezdar za hlavu a nejlepší part si nechal na rozhodující zápas. V něm Draci brzy inkasovali z hole Horyny, ještě během úvodní periody ale skóre otočili. Nejprve proměnil přesilovou hru Vácha, necelých pět minut po něm se prosadil v sérii produktivní Mach.

I vstup do druhé dvacetiminutovky měli lepší domácí Bruslaři, také na vyrovnávací gól Kotyzy však hosté odpověděli tím nejlepším možným způsobem. Nejprve zvedal ruce nad hlavu kapitán Šimoníček, záhy proměnil další početní výhodu hráč utkání Vácha – 2:4.

Vzkaz Romana Vondráčka na Facebooku BK Nová Paka směrem k soupeři: „Chtěl bych za celý tým HC Trutnov poděkovat za super atmosféru během celé série. Série měla vše co k play off patří. Klobouk dolů jak fanouškům, tak i hráčům. Děkujeme.“

Všechny tři periody měly v pátek na novopackém ledě stejný průběh a potvrdila to i ta třetí závěrečná. Nejprve vykřesal domácím naději na (další sériový) zvrat Leder, půl minuty po jeho snížení však odpověděl Chytráček a v čase 59:33 dopsal postupový příběh Luštinec.

Následovaly trutnovské oslavy, které už jen opepřila závěrečná bitka Mosteckého s domácím Suvorovem.

Rozhodující branku celé vypjaté série vsítil velezkušený obránce Chrudimi Petr Čáslava. Prosadil se ve 48. minutě.
Třebechovicím sezona skončila. Katem postupových nadějí exreprezentant Čáslava

Výsledky zbylých sérií Trutnovu pro čtvrtfinále určily nejlepší tým nadstavbové skupiny A Nový Bydžov. Jasně, papírovým favoritem je znovu soupeře, leč Draci už v osmifinále ukázali, že mohou být černým koněm celého play off.

Pro začátek platí, že jsou jediným týmem nadstavbové skupiny B, který dokázal uspět proti favoritovi. Po Novém Bydžovu, Litomyšli, Novém Městě nad Metují, Jaroměři a Chrudimi si v pátek místenku mezi nejlepší osmičkou zajistily také celky České Třebové a Moravské Třebové.

Radost trutnovských hokejistů neznala mezí. Draci jsou ve čtvrtfinále play off!Radost trutnovských hokejistů neznala mezí. Draci jsou ve čtvrtfinále play off!Zdroj: Petr Čepek

Osmifinále play off, 5. zápasy

Nová Paka – Trutnov 3:6

Branky a nahrávky: 5. Horyna (Hric, Nevyhoštěný), 23. Kotyza (Hnik, Trejbal), 48. Leder (Horyna, Nevyhoštěný) – 11. Vácha (Šimoníček), 16. Mach (Luštinec), 31. Šimoníček (Junek), 33. Vácha (Chytráček, Luštinec), 49. Chytráček (Křížek), 60. Luštinec (Vácha). Rozhodčí: Veinfurter, Pecha – Roischel, Řezníček. Vyloučení: 7:5, navíc Suvorov TH – Mostecký 5 minut + OK. Využití: 2:2. Diváci: 358. Třetiny: 1:2, 1:2, 1:2. Konečný stav série: 2:3.

Česká Třebová – Hlinsko 6:5pp

Branky a nahrávky: 14. Král, 21. Pavlovský (Sedlák, Augustin), 23. Pavlovský (Ostřanský, Augustin), 52. Pavlovský (Schejbal), 53. Augustin (Fúzik, Sedlák), 61. Fúzik (Augustin) – 3. Chvojka (Beneš, Fink), 35. Karásek, 45. Kišš (T. Prachař, Nepokoj), 47. Kubal (Beneš, Chvojka), 48. Chvojka (Štěpánek). Rozhodčí: Rulíček, Škorpil – Kopecký, Pošvář. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Diváci: 513. Třetiny: 1:1, 2:1, 2:3 – 1:0. Konečný stav série: 3:2.

Hokejistům Hlinska pouť letošním play off skončila. Po boji je vyřadil tým České Třebové.Hokejistům Hlinska pouť letošním play off skončila. Po boji je vyřadil tým České Třebové.Zdroj: hchlinsko.cz

Moravská Třebová – Choceň 5:2

Branky a nahrávky: 10. Marek (Fibrich, Berčák), 42. Marek (Berčák), 57. Palička (Cach), 58. Palička (Vaňous), 58. Marek – 40. Krejza (Rudy, Martinec), 58. Prachař (Lichtág, Šeda). Rozhodčí: Vrba, Pilný – Kolář, Javůrek. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 645. Třetiny: 1:0, 0:1, 4:1. Konečný stav série: 3:2.