„Byla to pro mě velká zábava. Kladno je sice v extralize poslední, ale i tak mají kvalitní tým s několika bývalými hráči NHL, takže to nebyl jednoduchý zápas,“ zhodnotila své první utkání posila Hradce Ethan Werek.

Ten do města pod Bílou věž zamířil v sobotu. Po dlouhém letu absolvoval pouze dopolední rozbruslení a odpoledne už rozdával radost v extraligovém zápase. „Musím přiznat, že moje nohy byly v závěru zápasu už trochu těžké, protože v sobotu jsem měl čtrnáctihodinový let a druhý den se šlo hned na věc,“ řekl zkušený jednatřicetiletý hokejista. Hned při své premiéře se hradeckým fanouškům mohl uvést gólem. Po pěkném sólu zvonila za jeho krajanem v kladenské brance Bowem tyč. „Chybělo pár centimetrů, ale hlavní je, že jsme vyhráli a můžeme se tabulkou posouvat nahoru,“ má jasno Werek.

Důrazný útočník poslední čtyři roky působil v KHL, kde oblékal dres čínského Kunlunu a za Čínu si zahrál i na olympiádě v Pekingu. „Byl to krásný zážitek, na který nikdy nezapomenu. Hrát na olympiádě s nejlepšími sportovci na planetě? To je obrovská čest,“ přiznal Werek.

Jeho největší hokejový úspěch je však spjat s Českou republikou, když s Třincem získal v sezoně 2018/19 extraligový titul. „Byl to nejlepší moment v mé kariéře. Rozhodně chci něco podobného zopakovat,“ věří a dodává: „V Kunlunu jsem nebyl spokojený se svým vytížením. V Hradci chci znovu najít lásku k hokeji a vyhrát titul. Myslím, že můžeme být dobří, protože máme kvalitní tým.“

Další duel sehrají Východočeši už ve čtvrtek, kdy zajíždí v předehrávce 44. kola extraligy do Českých Budějovic. Proti Motoru budou chtít prodloužit svoji sérii výher na čtyři a po dlouhé době se posunout z osmého místa výš.