Nebyli lepší, nebyli střelecky aktivnější, ale zvedali ruce nad hlavu.

„Podali jsme poctivý týmový výkon. Kluci přede mnou mi neskutečně pomáhali, když blokovali střely. Hráli zodpovědně, hráli důsledně. Makali jeden za druhého,“ vysekl poklonu spoluhráčům Roman Will.

Mísu obložených chlebíčků by ale měli přinést oni jemu. Vždyť pochytal všech třiačtyřicet střel.

„Krom toho, že jsem měl situaci ulehčenou zásluhou houževnatosti svých kolegů, přiklonilo se na naší stranu také štěstí za to, jak moc jsme chtěli vyhrát,“ odmítá skromně své zásluhy.

Roman Will měl o soukromou motivaci postaráno. Ve městě automobilů totiž nastartoval svoji hokejovou škodovku. Chytal tam v dorostu i juniorech a chvíli hájil jeho dres i v mužích.

„Do Mladé Boleslavi se vždycky rád vracím. Zažil jsem tam hezké roky a rozjel svoji profesionální kariéru. Pamatuji se, jak jsem pokaždé musel makat na víc. Takže, když tam jedu, vrací se mi pocity, že ta dřina stála za to. A také brzká vstávání na tréninky,“ usmívá se Will.

Překvapení Olomouc

Nulu sice nevychytal, nedal ani ten vítězný gól. Ondřej Matýs měl přesto zásadní podíl na brance Matěje Pauloviče, který úterní mač rozsekla. Elegantní zadovkou mu naservíroval puk jako na stříbrném podnose.

„K mému sebevědomí pomohl první gól, co jsem dal. Teď mám také nějaké hezké přihrávky. Ale to je detail, hlavně že hrajeme jako tým,“ podotýká Matýs. 

Zítra jeho mužstvo čeká třetí zápas v šesti dnech.

„Je pravda, že teď jsou zápasy v rychlém sledu po sobě. Tím, jak vyhráváme, nám to vyhovuje. Tedy mně určitě,“ směje se útočník Dynama.

Do enteria arény dorazí Olomouc. Dojde k souboji lídra s překvapením soutěže. Po návratu Davida Krejčího do NHL se nepředpokládalo, že se Kohouti utáboří v klíčové první čtyřce.

„Olomouc hraje výborně. Stejně jako u nich čekám ubojovaný zápas. Musíme do toho znovu dát vše a soupeře ani na chvíli nepodcenit,“ má jasno Ondřej Matýs.

Dynamo děkuje zachráncům lidských životů

Neobyčejný zápas. A teď vůbec není řeč, o tom, že zítřejší předehrávka Pardubic s Olomoucí (od 18.00 v enteria areně) je šlágrem kola. Jde o nejvyšší hodnotu, kterou představuje lidský život. A pravě jeho zachránci budou odměněni.„Jako klub vnímáme, že máme velký dopad na celé město. Když se hraje dobře hokej, všichni máme lepší náladu. Stejně tak bychom lidi z Pardubic rádi motivovali k dobrým skutkům a slušnému chování. I proto pořádáme druhý ročník akce s názvem Dynamo děkuje. Během ní oceníme malé i velké hrdiny Pardubického kraje,“ říká Jan Mroviec, PR manažér a tiskový mluvčí pardubického klubu.Slavnostní ceremoniál zahájí v 17:45. Pořadatelé doporučí příchod s dostatečným předstihem.