„Představenstvo společně s trenéry nakonec s odchodem Pavla souhlasilo a došlo i k dohodě s novým klubem, kam hráč z toho našeho odchází," vysvětlil přesun na trase Hradec –  Ostrava generální manažer Mountfieldu Aleš Kmoníček.

Mění se také složení realizačního týmu, což před týdnem v obsáhlém rozhovoru pro Deník Kmoníček predikoval. Na pozici Draisaitlova asistenta končí Jiří Kučera, jehož střídá Tomáš Martinec, dosavadní šéftrenér mládeže a kouč mladšího dorostu, jenž dva roky po sobě vybojoval v extralize zlaté medaile.

„Peter Draisaitl projevil přání trénovat s Tomášem Martincem. Vzhledem k tomu, že za poslední dva roky odvedl skvělou práci u mládeže, domníváme se, že je čas ho posunout k dospělému hokeji. Je to Hradečák, hokeji rozumí, zná velmi dobře náš tým a na novou výzvu se těší. Proto jsme tuto myšlenku jednomyslně podpořili. Zároveň zůstává na pozici šéftrenéra mládeže našeho klubu," uvedl Aleš Kmoníček.

Příchody? Zatím žádné. Vedení na nich intenzivně pracuje, ale oznámí je s největší pravděpodobností  až 1. května. Prozatím zveřejnilo dohodu s dvěma stávajícími útočníky – dvouletý kontrakt podepsal Tomáš Knotek, smlouvu na rok dostal matador Michal Tvrdík.