Je rozhodnuto. Druhá hokejová liga se v novém soutěžním ročníku nebude hrát ve třech regionálně rozdělených skupinách, jako tomu bylo posledně, nýbrž pouze ve dvou. Zástupci účastnických klubů se dohodli na tom, že soutěž bude rozdělena na Západ a Východ, celkový vítěz pak přímo postoupí do Chance ligy.

Souboje vrchlabských hokejistů se Vsetínem patřily v uplynulých dvou sezonách k ozdobám Chance ligy. Nyní se už kluby mezi mantinely potkávat nebudou.
Jihlava, Vsetín ani Zlín letos do Vrchlabí nepřijedou. Klub Chance ligu opouští

Ve Východní konferenci se bude střetávat jedenáctka klubů, přičemž velkými ambicemi se netají Znojmo. Na západě bude hrát rovnou 17 účastníků. Navzdory sestupu se do soutěže vrátily Řisuty, o postup se jistě budou rvát Chomutov, Tábor, možná i další kluby. Však zde budou hrát i další nedávní účastníci Chance ligy Ústí nad Labem a Benátky nad Jizerou.

Královéhradecký kraj budou zastupovat taktéž v posledních dvou sezonách prvoligové HC Stadion Vrchlabí, dále pak BK Nová Paka a HC Wikov Hronov. Už při pohledu na druholigovou hokejovou mapu je zřejmé, že také cesty z východních Čech do Chebu, budou pořádně dlouhé.

Dvorští hokejisté slaví první vítězství v semifinálové sérii play off druhé ligy proti Mosteckým Lvům. Doma vyhráli 3:1.
Ve Dvoře Králové nad Labem končí dospělý hokej. Hrát tu bude jen mládež

Rozdělení II. ligy (2022/2023)

Západní konference: Benátky nad Jizerou, Děčín, Hronov, Cheb, Chomutov, Jablonec nad Nisou, Klatovy, Kobra Praha, Letňany, Most, Nová Paka, Písek, Příbram, Řisuty, Tábor, Vrchlabí, Ústí nad Labem.

Východní konference: Havířov, Havlíčkův Brod, Hodonín, Kopřivnice, Nový Jičín, Opava, Valašské Meziříčí, Velké Meziříčí, Vyškov, Znojmo, Žďár nad Sázavou.