I. hokejová liga

Hradečtí přijeli do brodské Kotliny znovu oslabeni o některé hráče, přesto to byli právě oni, kdo byl v úvodu utkání aktivnější. Jenže gólové vyjádření chybělo. Převahu přitom umocnila i přesilová hra, ale právě během ní udeřilo na opačné straně. Domácí forvard ukázal protihráčům záda, z čehož rezultovalo trestné střílení, které sám Němec precizním způsobem proměnil.

V úvodu prostředního dějství Havlíčkův Brod svoje vedení navýšil, jenomže zanedlouho se hosté dostali svému soupeři znovu na dostřel. Avšak do druhé přestávky si domácí Rebel dokázal dvoubrankový náskok vydobýt znovu.

V poslední části chtěli domácí svůj náskok pečlivě bránit, ovšem zpočátku se jim naopak podařilo tvořit hru. Hradec však šance soupeře přežil bez úhony a v polovině této části hry zaznamenal druhý přesný zásah. Východočeši statečně sahali alespoň po vyrovnání, jejich tlak umocnila ještě tři minuty před koncem početní výhoda, ale chybělo gólové vyjádření. Z těsného vítězství se proto v sobotu radoval havlíčkobrodský Rebel.

Havlíčkův Brod - Hradec Králové 3:2

Fakta - branky a asistence: 14. Němec (TS), 22. Jonáš (Poskočil, Němec), 36. Koma (Protivný, Němec) - 25. Moskal (Tvrdík), 50. Brož (Kubeš). Rozhodčí: Čech - Chocholouš, Reich. Vyloučení: 7:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1244. Třetiny: 1:0, 2:1, 0:1. HC Rebel Havlíčkův Brod: Laitinen - Šenkeřík, Morava, Ostrčil, Sova, Protivný, Jelínek, Poskočil, Koma - Zábranský, Polodna, Švaňhal, Jonáš, Semorád, Němec, Rytnauer, Štěpánek, Stehlík, Musil, Kostourek, Hadrava. HC VCES Hradec Králové: Čech - Hendrich, Chmelíř, Karlíček, Zdráhal, Čáp, Roupec - Brož, Tvrdík, Berger, Látal, Macháň, Jindřich, Kadlec, Kubica, Kubeš, Budínský, Moskal, Valášek.