Čeká se od nich hodně. Žádný kompars. Spíš pořádná jízda lemovaná góly. Zatím to ale formaci Ryana Potulnyho povážlivě drhlo. Až proti Karlovým Varům se druhá lajna Hradce Králové probrala. Vstřelila dvě branky. Dnes plánuje ve Vítkovicích (17) repete.

„Proti Varům nám to sice vyšlo, ale musíme to potvrzovat v dalších zápasech. Hned teď ve Vítkovicích. Teprve pak můžeme říct, že jsme se konečně sehráli," prohlásil po vítězství 4:0 nad Karlovými Vary křídelník Richard Jarůšek, člen Potulnyho eskadry.

V úvodních dvou zápasech nebyli vidět. Kdyby se občas Jarůšek svým typickým způsobem nehrnul k brance, zůstala by Potulnyho lajna bez povšimnutí. „V minulých zápasech jsme nic neudělali, moc jsme toho nevymysleli," sebekriticky hodnotil Jarůšek.

Až došlo na úterní bitvu s Karlovými Vary.

V 5. minutě otevřel skóre Šimánek, v druhé třetině zvyšoval na 3:0 Jarůšek. Američan Potulny si připsal první bod za nahrávku. Úspěšný večer. A chce se říct konečně. „Už bylo na čase, abychom trochu zahráli," přiznal Jarůšek.

Extraliga
4. kolo - pátek, 17.00: Vítkovice – Hradec Králové, 17.10: Litvínov – Chomutov (ČT Sport), 17.30: Mladá Boleslav – Zlín, Plzeň – Brno, 18.00: Pardubice – Liberec, Karlovy Vary – Olomouc, 18.30: Sparta – Třinec.

Důvod progresu? Rozhodně výkon Ryana Potulnyho!

Přestal se po ledě toulat, začal být víc na puku, křídlům rozdával nahrávky, přidal na agresivitě. Ne, zatím to nebyl výkon na jedničku, ani na dvojku s přimhouřenýma očima, ale výkonnostní posun byl patrný. Dvaatřicetiletý bourák se 126 starty v NHL si pomalu začíná přivykat české extralize.

„S Ryanem (Potulnym) si pomalu sedáme, už se do našeho hokeje začíná dostávat. Věděli jsme, že bude potřebovat víc času. Teď to snad vypadá, že mu to už půjde. Snad v dalším zápase zase něco předvede," věří Richard Jarůšek.

Bude to už v pátek ve Vítkovicích? Hradci by to bodlo.