Pozici týmové jedničky nehodlá nikomu pouštět. Úterní mač se Slavií (3:1) slouží jako nezpochybnitelný důkaz. Kantor byl bezchybný, jistý, sebevědomý. Tak jako drtivou část sezony.

„Věděl jsem, že za čtrnáct dní jsem nezapomněl chytat," říká dvaadvacetiletý gólman hradeckého Mountfieldu.

Mrzí vás, že vám nula utekla 
v samém závěru? Ještě když vám ji překazil nedávný spoluhráč Jakub Langhammer?
Nebudu říkat, že ne. Lanýžovi jsem hned říkal, že mi musí něco koupit. (směje se)

Na čem jste se domluvili?
Ještě na ničem. Ale není to normální (kroutí hlavou). Klukům jsem před zápasem říkal, že nám určitě dá gól, protože takhle to většinou bývá. No nic, vyhrálo se. To je nejdůležitější. Po posledních porážkách jsme tři body moc potřebovali.

Cítili jste, že je na čase pořádně zabrat?
Ono se to nezdá, ale do konce základní části už moc zápasů nezbývá. Přijde olympijská pauza, a po ní něco dohánět není dobré. Vím, jak jsme to takhle honili loni v Budějovicích. Není to nic příjemného. Jsme rádi, že jsme udělali 
body, ale ještě nějaké potřebujeme.

Přišlo mi, že vy osobně jste se po slabším období zase vrátil 
do bývalé pohody.
Abych řekl pravdu, tak zápas se Slavií byl pro mě docela hodně důležitý. Předtím s Karlovými Vary jsem se necítil moc dobře. Z tribuny asi branky vypadaly lacině. Ale pro mě to bylo těžké utkání. Předtím jsem měl celkem dlouhou pauzu, čtrnáct dní jsem nechytal. Potřeboval jsem se do toho zase dostat. Jsem rád, že mě trenéři poslali do branky i přesto, že  minulý zápas nebyl z mé strany optimální.

Je fajn vědět, že vám stále věří?
Cítil jsem, že formu mám pořád stejnou, že jsem nezapomněl za čtrnáct dní chytat.

A oni vás berou jako týmovou jedničku.
Doufám, že to tak je. Od začátku sezony cítím, že jsem v téhle pozici. Samozřejmě nedá se odchytat všech dvaapadesát zápasů. Do novin ani klukům v šatně jsem to neříkal, ale už jsem se cítil dost unavený. Minulý týden na mě dolehla fyzická krize. Všechno mě bolelo, byl jsem unavený. Po tréninku jsem přišel domů a ležel až do večera. Pauza mi pomohla. Navíc Káca (Kacetl) chytal výborně, udělal skvělé body.

Vnímal jste, že se Kacetl tlačí na vaši pozici? Proti Plzni a Spartě chytal parádně.
To nevím. To se musíte 
zeptat jeho. Já se starám sám o sebe, abych chytal tak, jak mám. V Hradci jsem spokojený. Cítím důvěru od trenérů, od spoluhráčů. A když se nějaký zápas nepovede? To tak bývá, sezona je dlouhá a nejde odchytat všechny zápasy na jedničku.

Chtěl byste do olympijské přestávky v brance vydržet?
O nasazení nerozhoduji, ale proti Slavii jsem se cítil dobře. Myslím, že se mi dařilo a působil jsem poměrně jistě. Puky ze mě nepadaly. Pokud se budu takto cítit a budeme vyhrávat, tak můžu chytat dál. Uvidíme.