Krajské hokejové soutěže v uplynulých dnech pokračovaly dalšími zápasy. Tentokrát hrály pouze celky zpod Orebu, Nový Bydžov si totiž svůj zápas předehrál.

Krajská liga

HC Wikov Hronov – SK Třebechovice pod Orebem 2:1 po sam. náj. (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0). Branka a asistence Třebechovic: 11. Stříteský (Dostál). Střely na branku: 31:22. Třebechovice p. O.: P. Lochman – Kostka, J. Lochman, Mádle, Sedláček – Stříteský, Bohdanecký, Podzimek – Polák, Dostál, Kudr – Kosina, Tuček.

Petr Luštinec, trenér SK Třebechovice pod Orebem: „Po čase jsme zase odehráli utkání, ve kterém se za předvedený výkon nemusíme stydět. Hráči se snažili dodržovat stanovenou taktiku a vyvarovat se hrubých chyb, kdy nás soupeři přečíslovali a z druhé vlny nebo dorážky často skórovali. Z utkání, které moc hokejové krásy nepobralo, jsme vydolovali nečekaný, ale podle mého mínění zasloužený bod. V prodloužení se obě mužstva do útoku příliš nehrnula, a tak o prémiovém bodu rozhodovaly samostatné nájezdy, které jsou loterií, ve které za náš tým dokázal skórovat pouze Dostál. A protože za domácí se dvakrát trefil Hubáček, tak druhý bod zůstal v Hronově."

Krajská soutěž

Dohrávka: SK Třebechovice pod Orebem B – HC Jaroměř B 6:5 (1:2, 3:2, 2:1). Branky a asistence Třebechovic: 9. Knížek (Kudr), 21. Knížek (Libřický), 29. Kudr, 37. Vlachynský (Libřický, Vaniš), 52. Kudr, 60. Tuček. Střely na branku: 24:31. Třebechovice p. O. B: Petrů – Vaniš, Libřický, Mádle, Denemarek, Špička, Kvasnička – Tuček, Kupka, Vlachynský – Erban, Knížek, Kudr – Hruška, Řičař, Pátek – Hvězda, Kouba.

František Tomášek, trenér SK Třebechovice pod Orebem B: „V bojovném utkání jsme doslova vydřeli tři body až v samém závěru třetí třetiny. Jinak jsme viděli vyrovnaný boj, ve kterém jsme po první třetině prohrávali 1:2. Ve druhé části se nám povedlo rychle využít přesilovku a vyrovnat Knížkem na 2:2, a před půlkou utkání se poprvé v utkání dostat po přesilovkové brance Kudra do vedení 3:2. Ale to netrvalo dlouho, za půl minuty srovnal kapitán hostí Schwarz. Na vedoucí branku v podání Dudadíka jsme odpověděli opět v přesilovce a podruhé do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 4:4. V závěrečné části šli hosté do vedení, když se opět prosadil pětibodový Dudadík (v utkání 3 + 2). Na tuto trefu odpověděl svojí druhou brankou v utkání Kudr, a když už to vypadalo, že utkání dojde do prodloužení, tak rozhodl Tuček (v čase 59:40 – pozn. red.). Po sérii neodpískaných faulů na domácí hráče jako jediný nepřestal hrát a svojí střelou zpoza hráče vsítil vítěznou trefu. Bylo to šťastné, ale zasloužené vítězství."

HC Baroni Opočno – SK Třebechovice pod Orebem B 8:3 (1:0, 4:2, 3:1). Branky a asistence Třebechovic B: 28. J. Lochman, 39. J. Lochman (Libřický), 60. Pátek (Libřický). Střely na branku: 36:18. Třebechovice p. O. B: Horák (31. Novotný) – Libřický, Denemarek, Špička, Šoula – J. Lochman, Řičař, Kupka – Kouba, Hvězda, Pátek.

Jiří Tuček, asistent trenéra SK Třebechovice pod Orebem B: „Do utkání jsme nastoupili pouze v minimálním počtu hráčů a v první třetině jsme se jakž takž drželi. V nástupu do druhé části jsme již po dvanácti vteřinách hry inkasovali druhou branku, vzápětí domácí využili přesilovku a získali pevnou půdu pod nohama. Častá vyloučení na obou stranách úrovni hry nepřispěla. Domácí si proměněním dalších přesilovek vytvořili dostatečný náskok a utkání v poklidu dovedli do vítězného konce. V dalším střetnutí přivítáme Dvůr Králové, a pokud chceme s dalším z adeptů na baráž o krajskou ligu udělat dobrý výsledek, musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení."