Marku, hned v prvním duelu po návratu do Hradce jste nastoupil proti Liberci, který vás vychoval, byl to pro vás speciální zápas?
Ani moc ne. Soustředil jsem se pouze na utkání, to bohužel nevyšllo, když jsem udělal chybu v závěru, zbytečně jsem se nechal vyloučit a Liberec to potrestal. V prodloužení pak rozhodl znovu z přesilovky, na to si musíme dávat pozor.

Po tom průběhu je bod asi ztráta?
Určitě ano. Myslím, že jsme si tři body zasloužili, ale jak jsem říkal, pokazili jsme si to sami, hlavně já. Nechat se vyloučit na konci zápasu, to si nemůžu dovolit. Je potřeba se toho vyvarovat.

Mountfield Hradec Králové - Liberec 1:2 po prodloužení.
FOTO: Nedisciplinovanost stála Mountfield výhru. Liberec rozhodl v prodloužení

V první třetině jste jel dvakrát sám na branku, co chybělo ke gólu?
Nejprve jsem ujel v oslabení, chtěl jsem to dávat mezi betony, ale gólman si to dobře pohlídal. Podruhé jsem mu trefil tágo. Měl asi trochu štěstí, ale bohužel mi to chytil.

Je aspoň pozitivem, že si vaše formace dokázala vytvořit šance?
Je dobré, že se do nich dostaneme, ale pokud je nebudeme proměňovat, tak to bude k ničemu. Hokej se nehraje na krásu, ale na skóre.

Z tribuny to působilo, že jste od druhé třetiny byli lepším týmem.
Možná jsme měli více ze hry, v přesilovce jsme bohužel trefili tyčku, oni ty svoje využili. Možná to štěstíčko bylo na jejich straně.

Mountfield Hradec Králové - Liberec 1:2 po prodloužení.Mountfield Hradec Králové - Liberec 1:2 po prodloužení.Zdroj: Lubomír Douděra

Jana Růžičku dělilo něco přes dvě minuty od vychytané nuly, mrzí vás to i za něj?
Rozhodně. Držel nás, když jsme potřebovali. Štve mě, že jsme mu moc nepomohli.

Na druhé straně zase zářil Petr Kváča.
Chytal taky výborně a měl i štěstí. Je to výborný gólman. My teď však musíme zapomenout a soustředit se na další zápas.