Nastává zběsilý finiš základní části hokejové extraligy. Úterý – pátek – neděle – úterý – pátek…  a je konec. Zbývá posledních pět kol. Pak budou kostky vrženy.

Vylepšit si postavení v tabulce, procpat se do play off, na poslední chvíli si zajistit lístek do předkola, připravit se na baráž. Každý ze čtrnácti týmů má svoje plány.

Jak jsou na tom Východočeši? Pátý Hradec Králové bude chvátat za umístěním v nejlepší čtyřce, osmé Pardubice ještě tajně myslí na přímou účast v play off. Tak si to pojďme projít.

O co jim jde

Hradec Králové: Vklínit se mezi čtyři nejlepší. Hráči se to sice zdráhají vyslovit nahlas, ale trenér Peter Draisaitl vyhlásil jasný úkol: „Chceme do čtyřky!"

Pardubice: Upevnit si postavení mezi týmy postupujícími do předkola a následně zosnovat útok na elitní šestku.

S kým hrají

Hradec Králové: Třikrát doma (Vítkovice, Chomutov, Liberec), dvakrát venku (Zlín, Plzeň).

Pardubice: Třikrát doma (Plzeň, Třinec, Sparta), dvakrát venku (Liberec, Karlovy Vary, Sparta). Závěrečné kolo se Spartou se mělo hrát původně v Praze, ale vzhledem ke kolizi se Lvem Praha, který bude v ten samý den hrát  play off KHL, se duel uskuteční v Pardubicích.

Aktuální forma

Hradec Králové: Před pauzou to nebylo bůhvíjaké. Pět porážek ze sedmi zápasů a pád tabulkou z druhého na páté místo. Mountfield navíc během olympiády nesehrál ani jedno přípravné utkání, proto těžko odhadovat, v jaké je tým herní kondici. Jedna věc ale nesmí zapadnout: kabina je narvaná k prasknutí. Na marodce není ani noha, což je z hlediska Hradce sezonní unikát. Na návrat se těší bijec Martin Podlešák, který se do pohody dostával v prvoligových Litoměřicích. Jakmile byla sestava z 90 procent pohromadě, válcoval Hradec každého.

Pardubice: Konečně se čaply, zmydlily čtyři soupeře za sebou (podruhé v sezoně). V přípravě si v klidu podaly díky hattricku ruské rakety Pianova Znojmo, účastníka alpské EBEL ligy. To nevypadá špatně, ale… Pauza je mrcha. Formu Pardubic může srazit o několik pater dolů.  Devatenáct dní na totální proměnu bohatě stačí. Problém číslo 2? Opory stůňou. Na dnešní mač do Liberce nevyrazí bombarďák Petr Sýkora ani další zkušený útočník Radovan Somík. A aby toho nebylo málo, bolístky si kurýruje i zadák Aleš Píša.

Tip Deníku

Hradec Králové: Skončí třetí. Klíčem je dnešní zápas s Vítkovicemi. Hradec ho zvládne, stejně tak si doma poradí i s Chomutovem a s Libercem, který v Hradci definitivně ztratí naději na postup do předkola. S kým v play off? Se Zlínem, jenž skončí šestý!

Pardubice: Na přímý postup do vyřazovacích bojů to už Venerově jednotce nedá, ale sedmý flek silou vůle vybojuje. V klubu to budou brát jako solidní počin před play off. Proč? V případě postupu z předkola by se v prvním kole jistojistě vyhnuly Spartě. S kým v předkole? S desátou Slavií Praha! Pardubice čeká série jako řemen.