Blaž Gregorc je důkaz, tahle teze prostě platí. Poslední tři roky byl Slovinec oporou hokejových Pardubic, v létě však přestoupil do Hradce Králové.

Zatím v dresu Mountfieldu odehrál v extralize dvě východočeská derby a z pozice klíčového obránce mužstva si zapsal do statistik tři body. Ve středu večer rozsekl urputnou bitvu rozhodující brankou šest minut před koncem. Byla to parádní střela do horního rohu, domácí gólman Brandon Maxwell, ač byl ve třetí třetině vynikající, neměl šanci.

„Hrál jsem za Pardubice tři roky, takže je to pořád trošku zvláštní, ale jinak není důležité, kdo dá gól. Příště se trefí zase někdo jiný. Je to pro mě pořád trochu emoční zápas, navíc jde o derby mezi městy," povídal Gregorc po zápase.

Jen litoval, že vítězná trefa nepřišla dříve: „Byli jsme lepším týmem po celý zápas. Můžeme jen litovat toho, že jsme neproměnili jednu z mnoha šancí, co jsme měli. Pak by se nám hrálo lépe."

V Pardubicích dal třetí gól v ročníku, jeho sezonním maximem je šest.

Na výhru z derby chce Hradec navázat v pátek doma
s Litvínovem (18.00).

Červený se vrátil dřív - a dal gól

Pardubice, Hradec Králové - Jako Jaromír Jágr nastoupil s dlahou na zraněném prstu. Rudolf Červený se vrátil do sestavy Hradce, i když měl být po zranění mimo hru až do začátku prosince. Jenže pomohla mu speciální výztuž v rukavici. „Měla by prst chránit. Nedojde ke zhoršení, ale ani ne ke zlepšení. Úderů do ruky je během zápasu hodně," vykládal po derby. V něm ukázal přínos. Vyrovnal totiž na 1:1.

Hokejová extraliga
19. kolo – pátek 11. listopadu, 17.00: Třinec – Liberec, 17.20: Chomutov – Sparta Praha (ČT sport), 17.30: Mladá Boleslav – Vítkovice, Zlín – Pardubice, 18.00: Hradec Králové – Litvínov, Brno – Karlovy Vary, Olomouc – Plzeň.

20. kolo – neděle 13. listopadu, 15.00: Sparta Praha – Hradec Králové, Pardubice – Chomutov, Třinec – Olomouc, 15.30: Karlovy Vary – Vítkovice, 16.00: Liberec – Zlín, 16.30: Plzeň – Mladá Boleslav, 17.30: Litvínov – Brno (ČT sport).