Chalupa na východě Čech působil v letech 2018 až 2020 a hlavně druhá sezona pro něj byla zlomová, když se mu dařilo především v Lize mistrů, kde svými výkony zaujal. Ve dvanácti zápasech zaznamenal pět branek a dvě asistence a Hradci pomohl až do finále. Hlavně díky tomu si ho vyhlédlo Chicago Blackhawks a přišlo překvapivé stěhování za moře.

V Americe se však prosadit Chalupa nedokázal, proto se vrátil zpět do Česka. V letošní sezoně oblékal už tři dresy různých celků. Sezonu začal v Karlových Varech, odkud se přesunul do Litvínova. Poslední tři zápasy odehrál zase za prvoligovou Slavii.

Časté změny značí, že sezona rychlonohému hokejistovi moc nevychází, což potvrzují i čísla. Chalupa zatím v extralize nasbíral pouhé dva body za branku a asistenci. I tak po něm Mountfield sáhl, vedení totiž věří, že by obnovená spolupráce ve známém prostředí mohla dobře fungovat.

Východočeši prohráli v neděli na ledě Liberce 1:3.
Do Hradce míří Karlovy Vary, přeruší Lvi sérii proher?

„Naše marodka se, bohužel, nelepší, a tak jsme nutně potřebovali přivést někoho, kdo může ihned naskočit do zápasu. Na českém extraligovém trhu nejsou v současné chvíli téměř žádní hráči, za které není požadována hráčská kompenzace. Když se objevila možnost získat Matěje bez hráčské náhrady, dohodli jsme se s Litvínovem na jeho hostování,“ řekl pro klubový web generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček a dodal: „Matěj neprožívá dobrou sezonu, ale jde do známého prostředí, kde prožil své prozatím nejpovedenější hokejové období, a my doufáme, že se mu zde povede restart. Na dalším doplnění kádru zároveň intenzivně pracujeme.“


Chalupa s největší pravděpodobností naskočí už do dnešního mače proti Karlovým Varům. Trenér Tomáš Martinec však musí řešit další nepříjemnost. Na marodku totiž přibyl obránce Grahame McCormack, jenž je nemocný. Úterní duel v ČPP aréně startuje tradičně v 18 hodin.