V Hradci Králové hráli (nebo ještě hrají) čtyři hráči, kteří měli americké či kanadské občanství. Podle hodnocení Deníku byli všichni spíš průměrní. Jedinými, kdo v jisté části sezony zářili, byl loni Adam Courchaine a Brian Ihnacak.

Collin Valcourt

Sezona: 2014/15
Počet zápasů: 29/3
Góly/ asistence: 2+2/2+0
Jak si vedl: Nesžil se s evropským hokejem. Nejčastěji hrál ve 4. lajně, snažil se být hodně důrazný, ale na velkém hřišti se to míjelo účinkem. Prakticky nebodoval.
Proč si ho pamatovat: Porval se v derby s Pardubicemi, nejlepší momenty měl v play off proti Spartě.
Známka za sezonu: 3-

Brian Ihnacak

Sezona: 2015/16
Počet zápasů: 52/6
Góly/ asistence: 17+17/1+6
Jak si vedl: Pomaleji se rozjížděla, ale krátce před polovinou sezony explodoval. Začal dávat góly a významně bodovat. Výtka? Hrál egoisticky. Vypadalo to, že umístění v kanadském bodování mu je milejší než výsledek týmu. V play off bodoval, přínos pro tým byl ale silně diskutabilní.
Proč si ho pamatovat: Mluvil srandovní česko-slovenštinou, odchodem do Sparty si rozhněval fanoušky.
Známka za sezonu: 2-

Adam Courchaine

Sezona: 2015/16
Počet zápasů: 48/6
Góly/ asistence: 17+13/0+1
Jak si vedl: Výtečný začátek, dával góly v přesilovkách i v rovnovážném počtu. Od poloviny sezony spadla jeho výkonnost k nule. Šíleně se trápil a absolutně ztratil důvěru tehdejšího kouče Vladimíra Kýhose.
Proč si ho pamatovat: Byl to skvělý střelec. S Hradcem, který mu chtěl po sezoně snížit v únoru podepsanou smlouvu,  se rozešel ve zlém.
Známka za sezonu: 3-

Ryan Potulny

Sezona: 2016/17
Počet zápasů: 9
Góly/ asistence: 1+3
Jak si vede: Bídně. Zatím to vypadá jako nejhorší zámořský nákup. Většina akcí u něj končí. Přínos pro mužstvo je takřka nulový.
Proč si ho pamatovat: Vstřelil důležitý gól v derby.
Prozatímní známka: 4-

(Poznámka: za lomítkem jsou zápasy a body v play off.)