První branku Hradce vsítil v závěrečné části PAVEL SUCHÝ, druhý zásah přidal Patrik Moskal. Přestože hosté vyhráli poslední dějství 2:1, konečná výše porážky jasně dokládá, kdo byl na ledě pánem.

Do konce týdne čekají hradecké hokejisty ještě dvě střetnutí. Dnes od 18 hodin přivítají v přátelském utkání Ústí nad Labem a zítra sehrají závěrečný duel v základní skupině Tipsport Hockey Cupu proti Liberci. Pohárový duel začíná v 17 hodin.

Jak moc „bolela“ vysoká porážka v Mladé Boleslavi?
Bolestivá byla hodně. Zápas jsme nezačali dobře. Prakticky ve druhé minutě jsme prohrávali 0:2, přičemž jsme druhý gól inkasovali při vlastní přesilovce. První dvě třetiny byly z naší strany špatné.

Skutečně jsou Středočeši tolik silní? Jak odhadujete jejich pozici v roli nováčka v extralize?
Mančaft mají dobrý. Je tam spousta kvalitních hráčů a hlavně mají vynikajícího brankáře Cháberu. Myslím, že s takovým týmem by mohli obstát.

Již za rozhodnutého stavu jste vstřelil první hradecký gól. Můžete celou situaci popsat?
Vybojoval jsem puk za brankou, vyměnil jsem si ho s Honzou Hruškou, dostal jsem ho zpět mezi kruhy a z voleje jsem vystřelil na branku. Myslím, že to byly jesle.

Do konce týdne vás čekají ještě dva duely. Jak náročné podle vás budou?
Asi tak, jako ty předchozí, oba soupeři budou výborní. Musíme vycházet ze zajištěné obrany a hlavně si pohlídat začátky zápasu.