Jste rád, že první vystoupení v hradeckém dresu máte zdárně za sebou?

Určitě. Jsem rád, že to bylo zrovna proti Jihlavě. I když na konci se to dost zdramatizovalo. Během minuty soupeř snížil na 3:2. Nakonec jsme to ale zvládli. Jsem spokojený, že jsem byl u toho, když Hradec po šesti zápasech opět vyhrál. Doufám, že se to tady zase nastartuje. Kádr na to v Hradci je.

Bylo už na čase nelichotivou bilanci ukončit?

Samozřejmě. Už to chtělo zase vyhrát. Po svém příchodu jsem nepozoroval žádnou nervozitu v týmu, žádný tlak. Bylo to tím, že kádr má na víc, než pořád jenom prohrávat. Myslím si, že bychom se měli pohybovat hned za silnou čtyřkou. Je třeba párkrát vyhrát, stabilizovat psychiku a bude to dobré.

Konec byl jen pro silné povahy. Proč jste si jasný zápas takhle zkomplikovali?

No, góly dali hráči z jejich první pětky. Tihle kluci měli šance už v průběhu utkání, ale v koncovce se jim nedařilo. Když dal Hodek první gól, tak jsem věděl, že se nastartují. Jihlavská elitní řada z ledu vlastně neslezla. V power play přidala další branku na 3:2, a pak to byla otázka jednoho gólu. Možnosti tam soupeř sice nějaké měl, ale už jsme to ubránili.

V Hradci jste podepsal smlouvu do konce sezony. Těšil jste se na první zápas?

Jasně. Hradec jsem bral všemi deseti. Mám to blízko domů, znám tady několik hráčů. Proti zbytku jsem plno zápasů odehrál. Klub je dlouhodobě stabilizovaný, osa týmu se moc nemění. To všechno hrálo v mém rozhodování roli. Taky jsem už potřeboval někde hrát, prostě udělat krok dál.

Jdete si do Hradce vylepšit náladu?

Určitě. Šel jsem sem s tím, že budu hrát, že budu hodně vytěžovaný. Mohl jsem zůstat v Ústí a nechat se platit, ale to pro mne nemělo žádný smysl. Odehrát za celou sezonu sedm zápasů v Plzni je dost málo.

Proč to v Ústí s vámi tak dopadlo?

S vedením jsem se v létě dostal do sporu ohledně snižování platu. Vztahy se tak nabouraly, že to už potom nešlo vzít zpátky. Stále jsem jejich kmenový hráč, a tak se k tomu nechci nějak obšírně vyjadřovat.

V Ústí jste odvedl za tři roky kvalitní služby. Jste z hořkého konce hodně zklamaný?

Jistě, že jsem zklamaný. Loni jsem tam byl zvolený jedním člověkem, který tam doteď působí, jako asistent kapitána. Při zranění Nováka jsem byl dokonce kapitán, za mužstvo jsem cítil zodpovědnost. Ale stalo se, co se stalo. Nechci to rozebírat, je to pryč. Vrátit to nejde. Klukům přeju, aby postoupili, ale sám na to mám svůj názor.