Mladá Boleslav – Hradec Králové 3:2 po prodloužení

Fakta - branky a nahrávky: 34. Lintuniemi (O. Najman), 53. Fořt (Lantoši, Lintuniemi), 65. Söderlund (Lantoši, Pýcha) – 33. Lalancette (Jergl, Perret), 47. Blain (McCormack, Cingel). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Svoboda, Zíka. Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. Diváci: 3457. Třetiny: 0:0, 1:1, 1:1 - 1:0. BK Mladá Boleslav: Novotný – Pýcha, Pláněk, Jánošík, Lintuniemi, Bernad, Hrdinka, Štich – Söderlund, Přibyl, Lantoši – J. Stránský, Fořt, Šťastný – Lunter, O. Najman, Kel. Klíma – M. Beránek, Závora, Dvořáček. Trenér: Kalous. Mountfield Hradec Králové: Kiviaho – Jank, McCormack, Kalina, Blain, Rosandić, F. Pavlík, Marcel – Eberle, Cingel, Lev – R. Pavlík, Kev. Klíma, Pilař – Perret, Lalancette, Jergl – Novák, Štohanzl, Doležal. Trenér: T. Martinec.

Poprvé došlo na souboj dvojčat Klímových. Ti ještě nedávno působili spolu ve městě na soutoku Labe a Orlice. Po Novém roce však Kelly zamířil do středočeského celku, zatímco Kevin zůstal na východě Čech.

První dvacetiminutovka příliš vzruchu nepřinesla. Hradec sice Bruslaře přestřílel 9:4, ale žádné vyložené šance si nevypracoval ani jeden z rivalů. 

V prostřední části už se diváci branek dočkali. Museli si však počkat až do 33. minuty a radovali se hosté. Jergl zavezl puk do pásma, zpětnou přihrávkou našel volného Perreta, jenž protečoval kotouč na Lalancetta, který se štěstím překonal Novotného – 0:1. Radost však vydržela svěřencům Tomáše Martince pouhých 49 vteřin. Najman si všiml na levém křídle Lintuniemiha a bylo bleskově srovnáno – 1:1. 

Třetí třetina přinesla další dva góly. Nejprve ve 47. minutě Hradec využil přesilovku a stačilo mu na to pouhých sedm vteřin. Cingel vyhrál buly pro McCormacka, puk poslal na Blaina, který propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:2. Boleslavští se nevzdali a také udeřili v početní výhodě. Jejich solidní kombinaci gólově zakončil v 53. minutě Fořt.

Prodloužení patřilo jednoznačně domácímu týmu. Šance Fořta a Pýchy ještě dokázal zneškodnit dobře chytající Kiviaho, na povedený blafák švédského forvarda Söderlunda už byl ale krátký.