Úvodní minuty jednoznačně patřily domácímu celku. Třeba už ve 3. min. se sám na Závorku hnal Nedvídek, ale nedal. Neproměněny zůstaly i další příležitosti Mountfieldu, který měl v první třetině až drtivou převahu.

Jestli si něco tým mající převahu nepřeje, je to inkasovat jako první. A právě to se stalo, navíc se jednalo o branku vlastní. Doležalovu přihrávku si do sítě srazil kapitán Šimánek. Vyrovnání na sebe však nemnechalo dlouho čekat. Kudrna přijal pas zpoza brány a zavěsil.

Právě zkušený hradecký forvard „stanul" u rozhodujícího momentu zápasu. Konkrétně seděl na lavici hanby a Energie trestala. Vítěznou trefu zařídil Hruška.

Západočeši vědomi si svého náskoku pečlivě eliminovali nápor hráčů Mountfieldu. Těm ke kýženému vyrovnání nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře, a tak se na královéhradeckém zimním stadionu zrodil velice překvapivý výsledek.

Mountfield HK – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Fakta - branky a asistence: 27. Kudrna (Pláněk) – 24. Doležal, 47. Hruška (Drtina). Rozhodčí: Hribik, Kalivoda – Hejl, Kajínek. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 4478.
Mountfield HK:
Kantor – Harant, Vydarený, Pláněk, Mikuš, Ptáček, Frühauf, Jank, Plášil – Kudrna, Mertl, Šimánek – Škoda, Červený, Květoň – Suja, Knotek, Podlešák – Švihálek, Tvrdík, Nedvídek. Trenér: Peter Draisaitl.
HC Energie Karlovy Vary:
Závorka – Schusser, Bičánek, Šmach, Drtina, Parýzek, Gulaši – Pohl, Hruška, Zaťovič – Zucker, Vachovec, Dlouhý – Hovorka, Vlach, Doležal – Látal, Kverka, Kytnár. Trenér: Karel Mlejnek.